Jest wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego

Gospodarka

Sejm przegłosował w środę wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Wcześniej wniosek w tej sprawie złożył sam premier.

Premier Mateusz Morawiecki
Fot. Krystian Maj / KPRM

Sejm przegłosował w środę wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Wcześniej wniosek w tej sprawie złożył sam premier.

Premier #MateuszMorawiecki złożył w Sejmie wniosek o #wotum zaufania.

"Zwrócę się do marszałka Sejmu z wnioskiem o wotum zaufania. O to, żeby wysoka izba mogła wyrazić swoje zdanie w odniesieniu do tego, czy ma być kontynuowany program reform, program zmian, który zaproponowaliśmy. Jest to ważne także dlatego, że zbliża się jutro i pojutrze posiedzenie Rady Europejskiej - bardzo ważne. Na tym posiedzeniu Rady Europejskiej ja muszę mieć pewność, że rząd ma mandat, że rząd ma poparcie większości parlamentarnej i dlatego składam taki wniosek do marszałka" - mówił w środę przed południem Morawiecki podczas debaty parlamentarnej. Co też zrobił.W środę wieczorem Sejm przegłosował jego wniosek.Czytaj także: Jak przedsiębiorcy oceniają rok rządu Mateusza Morawieckiego?Natomiast na piątek zaplanowano debatę związaną z wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności Radzie Ministrów kierowanej przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego i wybranie Grzegorza Schetyny na prezesa Rady Ministrów.

Przemówienie premiera w Sejmie...

Przemawiając przed głosowaniem wniosku w Sejmie, premier Mateusz Morawiecki podsumował rok swojego rządu i trzy lata rządów zjednoczonej prawicy, kładąc nacisk na reformy gospodarcze i wskaźniki obrazujące dobrą kondycję polskiej gospodarki.- Mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować nasze zmiany. Wskaźnik, który pokazuje poziom nierówności. On zmalał o 2 punkty. Poziom nierówności zmalał o 2,3%. To są konkretne dane - mówił premier.

... o podatkach...

Mateusz Morawiecki wśród osiągnięć rządzących wymieniał m.in. ograniczenie luki VAT i wzrost wpływów do budżetu państwa z VAT, ale także CIT i PIT. Mówił także o obniżeniu podatków.- Powiedzieliśmy, że będziemy obniżać podatki. Mamy najniższe podatki w UE dla małych i średnich przedsiębiorstw - podkreślał Morawiecki.- Dzień wolności podatkowej pokazuje, że obniżamy podatki. Połowa pensji zostaje w kieszeni obywatela, dzięki naszej polityce - dodał.

... dobrej sytuacji gospodarczej...

Premier zwracał uwagę na dobrą sytuację na polskim rynku pracy i na dynamiczny rozwój gospodarczy.

.... podwyżkach cen energii...

Część wystąpienia Morawiecki poświęcił również energetyce i zapowiedział m.in., że nie będzie podwyżek cen energii. Naszym podstawowym zadaniem jest podnoszenie poziomu standardu życia Polaków do poziomu europejskiego, podsumował premier.

Źródło: aleBank.pl/ISBnews

 
Udostępnij artykuł: