Wojciech Kędzia prezesem KGHM International

Kadry / Tylko u nas

Nowym prezesem spółki KGHM International Ltd został Wojciech Kędzia. Na stanowisku zastąpił Dereka White’a, który zrezygnował ze stanowiska, ale będzie nadal współpracował z Grupą KGHM jako niezależny doradca.

Wojciech Kędzia jest doktorem nauk ekonomicznych i absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Wrocławskiej. Z KGHM związany jest od 1992 roku. Przeszedł w tej spółce wszystkie szczeble kariery zawodowej – od nadgórnika do wiceprezesa. W zarządzie KGHM Polska Miedź odpowiadał za sprawy produkcji przez ponad cztery lata – od listopada 2010 roku do stycznia 2015 roku. W lutym 2015 roku został powołany do zarządu KGHM International jako zastępca prezesa.

– Chcę podziękować dotychczasowemu prezesowi KGHM International za jego wkład w integrację tej spółki i jej aktywów górniczych w ramach globalnej Grupy KGHM. Wiedza i doświadczenie Dereka White’a sprawiły, że dziś możemy śmiało stawiać czoło wyzwaniom na międzynarodowych rynkach surowcowych. Będę kontynuował tę misję i wierzę, że będzie to z korzyścią zarówno dla pracowników KGHM International, jak i całej Grupy KGHM – powiedział Wojciech Kędzia.

KGHM International to spółka w pełni zależna od KGHM Polska Miedź S.A., posiadająca kopalnie w Kanadzie, USA i Chile.

Źródło: www.kghm.com

Udostępnij artykuł: