Wojna z gotówką (44): Karty z antenką

NBS 2009/05

W jaki sposób chcielibyśmy dokonywać płatności - gotówką, kartą czy z pomocą telefonu komórkowego? Badania Philipsa i Visa wskazują na przychylne przyjęcie przez klientów zbliżeniowej metody płatności opartej na bezprzewodowej łączności bliskiego zasięgu (NFC).

Technologia NFC ułatwia bezpieczną bezprzewodową łączność na niewielką odległość pomiędzy urządzeniami elektronicznymi, jak np. telefony komórkowe, przenośne komputery czy terminale płatnicze. W połączeniu z metodą płatności zbliżeniowych (bezstykowych) technologia ta pozwala na bezpieczne i wygodne zakupy z użyciem urządzeń przenośnych, takich jak telefon komórkowy. Można za jej pomocą dokonywać transakcji w kilku wariantach – np. zakup w barku kawowym, ściągnięcie na swoje urządzenie zapowiedzi filmu w sklepie DVD, zakup w sklepie telewizyjnym, czy też nabycie biletów z tzw. inteligentnego e- plakatu.

Plastik z podwójnym interfejsem

Według ekspertów optymalnym rozwiązaniem jest zintegrowanie 2 systemów: mikroprocesora EMV oraz karty w technologii ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: