Wojna z gotówką: Zasiłek z plastiku

NBS 2011/03

Ocenia się, że w 2010 r. Polacy sięgnęli po karty płatnicze 740 mln razy, a wartość ich transakcji detalicznych wyniosła 380 mld zł.

Niewątpliwy wpływ na relatywnie niewielką ilość rozliczeń z wykorzystaniem rachunków ma tradycyjne przywiązanie zwłaszcza osób starszych do gotówki, lęk przed używaniem nowoczesnych instrumentów płatniczych. Nie znaczy to, że drepczemy w miejscu. Niezwykle ciekawie zapowiada się program pilotażowy prowadzony przez ZUS w Łodzi i Trójmieście. Aby emeryt pożegnał się z listonoszem i pobierał swoje świadczenia za pomocą karty, przygotowano wiele zachęt. Procedura zakładania kont została maksymalnie uproszczona, a otwarcie rachunku, jego prowadzenie i karta bankomatowa są bezpłatne.

Konto dla seniora

– Pilotaż jest prowadzony ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: