Wolontariusze na start

Finanse i gospodarka

6 września punktualnie o 10.30 wystartuje Poland Business Run - największy charytatywny bieg sztafetowy w Polsce. W sześciu miastach: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu pobiegnie w sumie ponad 13 000 osób. 

6 września punktualnie o 10.30 wystartuje Poland Business Run - największy charytatywny bieg sztafetowy w Polsce. W sześciu miastach: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu pobiegnie w sumie ponad 13 000 osób. 

Do sukcesu  wydarzenia może przyczynić się każdy

Poland Business Run odbywa się już po raz czwarty. Wszystko po to, by pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Bieg kierowany jest głównie do sektora biznesowego, jednak pięcioosobową drużynę  może zgłosić każdy!

Organizatorzy, uczestnicy i wolontariusze dokładają wszelkich starań, by impreza przyniosła jak najlepsze efekty i pomogła osobom po amputacji stanąć na nogi. Ze zgromadzonych w ramach biegu środków zostaną zakupione protezy dostosowane do potrzeb podopiecznych Fundacji Poza Horyzonty. Dzięki nim beneficjenci  będą mogli spełnić swoje największe marzenie – powrócić do samodzielności.

Organizacja takiego wydarzenia to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Za jego  powodzenie  odpowiada kilkadziesiąt osób. Znaczną część z nich stanowią wolontariusze.  To ludzie do zadań specjalnych, którzy wszystkich zarażają uśmiechem i pozytywną energią. Niezależnie od tego, ile mają lat, skąd pochodzą  i czym zajmują się na co dzień, zdecydowali, że warto pomagać! Tym, co wyróżnia ich spośród tłumu jest optymizm – słowo „niemożliwe” już dawno wymazali ze swojego słownika.

Dlaczego wolontariat?

O tym, że warto zaangażować się w inicjatywę najlepiej świadczą wypowiedzi ubiegłorocznych wolontariuszy. Ania opowiadając o wolontariacie żartuje: – Jestem trochę egoistką, podczas imprezy podładowuję swoje baterie pozytywną energią. Wolontariat to nie tylko praca, to również doskonała zabawa, możliwość odkrycia w sobie nowych talentów, poznania inspirujących ludzi. Często tych znanych tylko z telewizji i kolorowych czasopism.

Wolontariat to również nauka pracy zespołowej – realizacja  projektu pokazała, jak wiele możemy zrobić razem, jak bardzo można zmienić czyjeś życie dając tak niewiele od siebie – podkreśla Anna Moszczyńska, zaangażowana w Poland Business Run w Warszawie.

Warto pomagać

Skąd wolontariusze biorą motywację do działania? Jak sami podkreślają pomagają ponieważ warto pomagać. Takie deklaracje nie dziwią. W tym roku uczestnicy Poland Business Run w stolicy pobiegną dla Patryka Marata, 29 letniego mieszkańca Pruszkowa. W 2013 roku Patryk uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi w pracy – przygniotła go łyżka koparki. Doznał wielonarządowych obrażeń, był w stanie krytycznym. Właściwie można powiedzieć – to cud, że przeżył. Spędził w szpitalu 3 miesiące. W wyniku wypadku stracił lewą nogę na poziomie uda, a prawa została uszkodzona i nie jest w pełni sprawna. Patryk jednak się nie poddaje, wywalczył życie, a teraz chce powrócić do pełnej aktywności i samodzielności. Do tego potrzebna jest proteza nogi – bezpieczna i komfortowa.

Zostań wolontariuszem Poland Business Run!

Pomagać można na wiele sposobów i choć wolontariusze nie biegną w sztafecie, to dbają o komfort i bezpieczeństwo biegaczy, przygotowują pakiety startowe, wręczają medale, opiekują się gośćmi specjalnymi. Co zyskują? Satysfakcję, doświadczenie pracy przy niezwykłym projekcie, możliwość zawarcia nowych, cennych znajomości.

Żeby dołączyć do zespołu wolontariuszy w stolicy wystarczy wysłać zgłoszenia na adres wolontariat@warszawabusinessrun.pl w treści podając imię, nazwisko, numer kontaktowy i rozmiar koszulki. Więcej informacji na temat wolontariatu na stronie: www.warszawabusinessrun.pl/pl/wolontariusze.

Barbara Man
Poland Business Run

Udostępnij artykuł: