Wrocławianie chcą mieszkać na Krzykach

Finanse i gospodarka

Prawie co drugi klient Home Broker kupujący mieszkanie we Wrocławiu chciałby zamieszkać w dzielnicy Krzyki, w której metr kwadratowy mieszkania kosztuje średnio ponad 5,7 tys. zł. Home Broker przyjrzał się inwestycjom deweloperskim w tej okolicy i prezentuje kilka z nich.

Prawie co drugi klient Home Broker kupujący mieszkanie we Wrocławiu chciałby zamieszkać w dzielnicy Krzyki, w której metr kwadratowy mieszkania kosztuje średnio ponad 5,7 tys. zł. Home Broker przyjrzał się inwestycjom deweloperskim w tej okolicy i prezentuje kilka z nich.

Z badania preferencji zakupowych przeprowadzonych wśród klientów Home Broker wynika, że najpopularniejszą dzielnicą Wrocławia są Krzyki. Jej siła wynika w dużej mierze z dynamicznego rozwoju i dobrego skomunikowania z centrum miasta. Nad Krzykami góruje Sky Tower, najwyższy budynek mieszkalny w Polsce. Prestiżu dodają dzielnicy takie obiekty jak tor wyścigów konnych Partynice czy Uniwersytet Ekonomiczny.. Z danych Home Broker wynika, że za metr kwadratowy mieszkania na Krzykach trzeba zapłacić 5,7 tys. zł. Na Psim Polu jest to 5,2 tys. zł, a na Fabrycznej - 5,4 tys. zł. Krzyki od kilku lat są najchętniej wskazywaną dzielnicą, w ostatnim badaniu wybrało ją 48 proc. wrocławskich klientów. Śródmieście i Fabryczna uzyskały po 18 proc. wskazań.

140531.wroclaw.krzyki.500x

Większość osób szuka mieszkania niedużego, 55 proc. kupujących chce 30-50 mkw., a tylko 8,5 proc. ponad 70 mkw. Wrocławianie, podobnie jak mieszkańcy innych miast, szukają mieszkań kompaktowych. Widać to w preferencjach liczby pokoi, tylko jeden na dziewiętnastu wrocławskich klientów chce kupić mieszkanie czteropokojowe lub większe. Największym wzięciem cieszą się nieruchomości dwupokojowe (56,5 proc. wskazań).

Home Broker wybrał kilka interesujących inwestycji deweloperskich na Krzykach.

Na Życzliwej (PROFIT Development) W tej lokalizacji można kupić mieszkanie w cenie poniżej 5,5 tys. zł za mkw, a wybór lokali zaczyna się na 45 i kończy na 70 mkw. Uwagę zwracają mieszkania na parterze i ostatnim piętrze. Pierwsze będą dysponowały zielonymi tarasami, a lokale na górze oferują z kolei kilkudziesięciometrowe drewniane tarasy. Pozostałe mieszkania mają balkony i loggie. Inwestycja zostanie oddana pod koniec roku.

Osiedle Moderno (FPP) U zbiegu ulic Nyskiej i Pięknej powstaje Osiedle Moderno, które wyróżnia wysoka liczba komórek lokatorskich (113 komórek na 158 mieszkań) oraz bliskość centrum miasta. Osiedle będzie miało dwa dziedzińce z placem zabaw dla dzieci i zielenią. Ceny zaczynają się od 212 tys. zł za mieszkanie i od 5797 zł za mkw. W ofercie są m.in. kompaktowe mieszkania dwupokojowe o powierzchni 40 mkw. i trzypokojowe, których metraż wynosi 55 mkw. Osiedle będzie oddane w IV kw. 2015 r.

Osiedle Maestro (LC Corp) Nieco dalej od centrum, w południowej części miasta, ulokowane jest Osiedle Maestro, w którym mieszkania mają od 32 do 79 mkw. W przypadku tego osiedla warto zwrócić uwagę na ceny nieruchomości, które zaczynają się od 4983,12 zł, co oznacza, że do części mieszkań na tym osiedlu będzie można uzyskać dopłatę do kredytu w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

Osiedle Mała Toskania (Murapol) Na dofinansowanie z programu MdM można też liczyć kupując mieszkanie na Osiedlu Mała Toskania, które ulokowane jest w pobliżu skrzyżowania ulic Buforowej i Konduktorskiej. Dwa etapy osiedla są już oddane, a trzeci będzie gotowy w czwartym kwartale 2014 r. Deweloper oferuje mieszkania od 25 do 66 mkw., ale deklaruje, iż można je łączyć pionowo i poziomo. Dwupokojowe mieszkania na Osiedlu Mała Toskania kosztują 5,1-5,2 tys. zł za mkw., ceny trzypokojowych zaczynają się od 4950 zł.

Lokum di Trevi (Lokum Developer) W dobrze zlokalizowanym i skomunikowanym punkcie (blisko al. Armii Krajowej) położone jest osiedle Lokum di Trevi. Oprócz lokalizacji, wśród jego atutów warto wymienić m.in. pasaż handlowy usytuowany od strony ulicy Tarnogajskiej oraz fontannę na osiedlu. 60-metrowe mieszkanie z balkonem można na Lokum di Trevi kupić w cenie poniżej 350 tys. zł (5,8 tys. zł za mkw.).

Dyrekcyjna 33 Apartamenty (Atal Group) W niedalekiej odległości od wrocławskiego rynku powstaje osiedle Dyrekcyjna 33 Apartamenty składająca się z 222 mieszkań. Oferta obejmuje nieruchomości o powierzchni od 26 do 129 metrów, większość z nich ma balkon, a te położone najwyżej taras. Na parterze z kolei można zagospodarować sobie ogródek. Ceny lokali na osiedlu Dyrekcyjna 33 Apartamenty zaczynają się od 6650 zł za mkw. Deweloper oferuje wykończenie mieszkania za dodatkową opłatą.

Marcin Krasoń Home Broker

Udostępnij artykuł: