Wsparcie EBOR dla gospodarki niskoemisyjnej w Polsce; 80 mln zł na zielone obligacje R.Power

ESG

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestuje 80 mln zł (ok. 17 mln euro) w zakup zielonych obligacji emitowanych przez R.Power, podał Bank.

panele PV na polu
Źródło: Atende industries

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zainwestuje 80 mln zł (ok. 17 mln euro) w zakup zielonych obligacji emitowanych przez R.Power, podał Bank.

Transakcja ma wesprzeć inwestycje R.Power w budowę farm fotowoltaicznych w Polsce.

"Wsparcie EBOR następuje w momencie rosnących trudności z pozyskiwaniem kapitału przy jednoczesnej potrzebie przyspieszenia rozwoju energetyki odnawialnej, ze względu na wojnę w Ukrainie i globalne obawy dotyczące bezpieczeństwa energetycznego.

To będzie pierwsza inwestycja EBOR w obligacje dewelopera OZE w Polsce, uzupełniająca tradycyjny projekt financing na poziomie aktywów" ‒ czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Bankowe finansowanie fotowoltaiki, więcej pytań niż odpowiedzi

Dodatkowych 96 MW

Finansowanie ze strony EBOR zapewni zamknięcie finansowania dodatkowych 96 MW farm PV i rozpoczęcie ich realizacji w 2022 r.

To będzie pierwsza inwestycja EBOR w obligacje dewelopera OZE w Polsce

Przekłada się to na 100 GWh energii rocznie, pozwalających zaoszczędzić 72 tys. ton CO2 rocznie, podano również.

Czytaj także: PGE wybuduje dwanaście nowych farm fotowoltaicznych

Stategia niskoemisyjnej gospodarki

Promowanie niskoemisyjnej gospodarki jest głównym elementem działalności EBOR w Polsce, wraz ze zwiększaniem roli sektora prywatnego w gospodarce i wspieraniem rozwoju zrównoważonego sektora finansowego i rynków kapitałowych.

Wsparcie EBOR następuje w momencie rosnących trudności z pozyskiwaniem kapitału przy jednoczesnej potrzebie przyspieszenia rozwoju energetyki odnawialnej

R.Power podaje, że jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii.

R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV - rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

Czytaj także: Złota dekada polskiej fotowoltaiki, następna będzie platynowa?

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: