Wspólna promocja gospodarcza Pomorskiego na targach Expo Real w Monachium

Tylko u nas

Już po raz drugi partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania wspólnie promują region na Expo Real w Monachium. To najważniejsze targi inwestycji nieruchomości komercyjnych w Europie. W dniach 6-8 października br. Miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk oraz Sopot, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Agencja Rozwoju Gdyni  i Agencja Rozwoju Pomorza prezentują swoje najlepsze oferty i zachęcają do zainwestowania na Pomorzu.

Już po raz drugi partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania wspólnie promują region na Expo Real w Monachium. To najważniejsze targi inwestycji nieruchomości komercyjnych w Europie. W dniach 6-8 października br. Miasta Gdańsk, Gdynia, Słupsk oraz Sopot, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Agencja Rozwoju Gdyni  i Agencja Rozwoju Pomorza prezentują swoje najlepsze oferty i zachęcają do zainwestowania na Pomorzu.

- Taka współpraca pozwala na uzyskanie efektu synergii w promocji regionu. Łącząc nasze siły w promocji regionu stajemy się z każdym takim kolejnym wydarzeniem coraz bardziej rozpoznawalną marką inwestycyjną - mówi Marcin Piątkowski, Dyrektor Invest in Pomerania.

Oferta targów jest bardzo różnorodna. Wśród wystawców i odwiedzających znajdują się m.in. właściciele i pośrednicy nieruchomości, miasta i regiony ekonomiczne, deweloperzy i kierownicy projektów, konsultanci i agenci, architekci i planiści, firmy zarządzające nieruchomościami, korporacyjne agencje nieruchomości, menadżerowie do spraw rozwoju, fundusze inwestycyjne, banki i fundusze leasingowe, firmy ubezpieczeniowe dziennikarze i przedstawiciele stowarzyszeń branżowych. Targom towarzyszy bogaty, profesjonalny program ok. 80 sympozjów, seminariów, paneli dyskusyjnych i prezentacji. Akredytację zgłasza ok. 1000 dziennikarzy z całego świata.

- Podobnie jak rok temu, ofertę Gdyni promujemy wspólnie z partnerami z regionu. Uważamy, że to najlepsze rozwiązanie, tak ze względu na efektywność promocji, jak i na koszty. Cieszymy się, że wspólne wyjazdy pod szyldem Invest In Pomerania chyba stają się już czymś oczywistym. Tym razem oprócz atrakcyjnych działek sporo uwagi poświęcamy zupełnie nowej przestrzeni inwestycyjnej w Śródmieściu Morskim, które dotąd funkcjonowało jako strefa przemysłowa - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, prezes Agencji Rozwoju Gdyni.

Różnorodność prezentowanych ofert  oraz ich atrakcyjna lokalizacja jest dużym atutem regionu Pomorza.

- InvestGDA prezentuje ofertę terenów inwestycyjnych "Park Płonia"  o łącznej powierzchni 80 ha, zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie rafinerii. Inwestorom zainteresowanym powierzchniami biurowymi, zostanie przedstawiony biurowiec "Koga"- nowo powstający budynek na obszarze Pomorskiego Centrum Logistycznego, który ma pełnić funkcję zaplecza administracyjno-usługowego dla służb i podmiotów z branży logistyki i transportu morskiego umiejscowionych w Porcie Gdańskim - mówi Alan Aleksandrowicz, prezes InvestGDA.

Sopot już od wielu lat wystawia na targach w Monachium swoje najbardziej atrakcyjne lokalizacje pod inwestycje. Również  w tym roku miasto postawiło na zróżnicowaną ofertę. Mamy do zaoferowania m.in. działkę pod zabudowę mieszkaniową przy ul. Łokietka oraz działkę  przy ul. Bitwy pod Płowcami pod zabudowę z zakresu ochrony zdrowia, funkcji hotelowo- pensjonatowej i gastronomii - relacjonuje Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu.  Sopot posiada również dwie działki w Gdańsku przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową w dzielnicach  Zakoniczyn i Łostowice. Do sprzedaży mamy również działkę znajdującą się niedaleko lotniska, która przeznaczona jest pod zabudowę  produkcyjno-usługową. Planujemy również promocję najsilniejszej gałęzi gospodarki naszego miasta - turystyki. Pokażemy doskonałą ofertę konferencyjno- hotelową, jaką dysponuje kurort.

- Miasto Słupsk już po raz drugi, wspólnie z partnerami Invest in Pomerania, bierze udział w targach EXPO REAL. Podobnie jak w latach ubiegłych prezentujemy ofertę inwestycyjną dotyczącą głównie terenów objętych Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną, przeznaczonych pod działalność produkcyjną, usługową i magazynową.  Możliwość wspólnego wystawiennictwa i zaprezentowania kompleksowej oferty regionu jest doskonałą okazją do pozyskania inwestorów i partnerów biznesowych- mówi Bartosz Gwóźdź-Sproketowski, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Promocji Miasta Słupsk.

W tym roku podwystawcą na Pomorskim stoisku jest także deweloper, firma Ekolan, która prezentuje swoją nową inwestycję w Gdyni, biurowiec Enter.

- Ekolan to firma deweloperska z doświadczeniem w realizacji projektów mieszkaniowych i biurowych. Obecnie mamy w ofercie dwa projekty biurowe: Enter w Gdyni i Good Point 761 w Sopocie. Na targi Expo Real jedziemy z myślą o poznaniu partnerów do przyszłej współpracy - mówi Kinga Panufnik, członek zarządu firmy Ekolan.

Źródło: Invest in Pomerania

 

Udostępnij artykuł: