Współpraca PZU z TIA Technology

Finanse i gospodarka

Grupa PZU i TIA Technology nawiązały długofalową współpracę. Obecnie z głównego systemu TIA korzystają 3 spółki zależne na Litwie, Łotwie i w Estonii.

Nawiązana współpraca to silna baza dla długofalowego współdziałania z lokalnymi spółkami PZU, a także umocnienia pozycji grupy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. ,,Podpisana właśnie umowa, to solidny fundament współpracy w nadchodzących latach z tak cenionym partnerem, jak PZU. Współpraca ta jest dla nas istotna również ze względu na rynek, którego dotyczy, bardzo ważny z punktu widzenia naszej firmy” – mówi Jakob Schou Meding, CEO TIA Technology.

W ramach współpracy analizowane są m.in. możliwości wykorzystania takich rozwiązań TIA, jak na przykład obsługa wielu firm ubezpieczeniowych w jednej instancji (funkcjonalność „Multisite”).

Działania koncentrują się na takich aspektach, jak uzyskanie synergii wielu podmiotów grupy PZU, optymalizacja kosztów oraz uzyskanie jak największych możliwości rozwoju biznesu, na obecnych i nowych rynkach.

PZU jest największą firmą ubezpieczeniową w Polsce, jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Źródło: PIU

 
Udostępnij artykuł: