Wszystkie oczy skierowane na minuty FOMC

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) zanotowało wczoraj wzrost do poziomu 1.3606 przed korektą do poziomu 1.3561 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) zanotowało wczoraj wzrost do poziomu 1.3606 przed korektą do poziomu 1.3561 wobec dolara amerykańskiego (USD).

Polityczny spór w USA  jeszcze się nie zakończył, ale dzisiaj oczy wszystkich inwestorów skierowane są na komunikat z ostatnich minut FOMC, który poznamy dziś o godzinie 20:00.

Dolar amerykański (USD) odbił się od najniższej wartości od 6 tygodni na poziomie 96.60 do poziomu 97.44 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Barack Obama zamierza mianować Yellen nową szefową Fed, zwiększając w ten sposób szanse na kontynuacje programu QE. W rezultacie możemy zobaczyć parę przebijającą nowy opór na poziomie 98.00.

Akcje

USA 500 (SPI) kontynuuje swój “niedźwiedzi" trend i w ciągu dwóch dni spadł z poziomu 1679 do poziomu 1645. Indeks może kontynuować swój spadek z powodu zamknięcia administracji rządowej w USA.

Towary

Ropa naftowa (WTI)  odzyskała część swoich strat dotykając wartości na poziomie 104.05 dolarów amerykańskich za baryłkę. Cena ropy znajduje się pod presją niepewności politycznej w USA. Dzisiaj o godzinie 16:30 zostanie opublikowany raport o zapasach ropy naftowej, którego prognozy wskazują  tylko 0,9 mln baryłek zapasów tego amerykańskiego surowca. 

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło z tygodniowego maksimum na poziomie 1330 do poziomu 1316 dolarów amerykańskich za uncję. Wszystko wskazuje na to, że amerykańscy ustawodawcy znajdą kompromis w sprawie zwiększenia limitu zadłużenia rządu USA i zmniejszenia prawdopodobieństwa niewypłacalności.

Inwestorzy powinni wybierać strategie długoterminowe kupując opcje "CALLs" oraz "PUTs" at-the-money, co zabezpieczy ich pozycje przed niekorzystnymi ruchami na rynku związanymi z dzisiejszą publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC, którego treść poznamy wieczorem.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: