Wybory w Indiach testują zaufanie inwestorów

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kontynuuje swoje umocnienie w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), kiedy wspólna waluta osiągnęła poziom powyżej 1.3878.

Euro (EUR) kontynuuje swoje umocnienie w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), kiedy wspólna waluta osiągnęła poziom powyżej 1.3878.

Dolar amerykański (USD) utrzymuje niedźwiedzi trend w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dolar spadł z poziomu 102.96 osiągniętego w piątek do poziomu 101.84 w ciągu nocy, kiedy to inwestorzy zabrali swoje pieniądze od ryzykownych aktywów.

Akcje

Akcje indyjskie powróciły do początkowych wartości, po tym jak indeks India 50 (IND) spadł z poziomu 6923 pod koniec kwietnia i obecnie notowany jest tuż poniżej poziomu 6742. Najnowsze dane wskazują, że w przypadku siedmiu z ośmiu ostatnich wyborów w Indiach, indeks wszedł w hossę na około dwa lata po nich.

Towary

Pszenica (WHT) osiągnęła roczne maksimum, ponieważ inwestorzy obawiają się suszy w USA i sytuacji na Ukrainie, która może znacząco wpłynąć na eksport tego regionu. Pszenica wzrosła z niskiego poziomu 663 do poziomu 723 ceny za buszel.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) nadal utrzymuje silną zmienność. Po dotknięciu poziomu 1274 w piątek, szlachetny metal zyskał na wartości i obecnie notowany jest powyżej poziomu 1308.

Wysoka zmienność można zostać spieniężona za pomocą opcji. Strategia długiego stelaża (Long Straddle) pozwala na zysk zarówno przy ruchach poniżej jak i powyżej pewnych cen realizacji. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz at-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

 

Udostępnij artykuł: