Wydarzenia: Banki – ubezpieczyciele – fintechy czyli Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018

BANK 2018/05

W dniach 10–11 kwietnia br., w Westin Warsaw Hotel odbyło się Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. Złożyły się nań: XV Banking Forum, XI Insurance Forum oraz VII Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń.

W dniach 10–11 kwietnia br., w Westin Warsaw Hotel odbyło się Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. Złożyły się nań: XV Banking Forum, XI Insurance Forum oraz VII Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń.

To prestiżowe wydarzenie jest swoistym miejscem wymiany wiedzy, doświadczeń i dyskusji o przyszłości rynku finansowego. W konferencji wzięli udział kluczowi reprezentanci branży bankowej i ubezpieczeniowej, administracji centralnej oraz najważniejszych firm dostarczających usługi i rozwiązania dla tych sektorów. Dwudniowe wydarzenie zgromadziło 656 uczestników, mieli oni okazję wziąć udział w 14 dyskusjach panelowych, 4 firechatach oraz 18 wystąpieniach indywidualnych. Spotkanie Liderów rozpoczęło się od części wspólnej dla Banking Forum i Insurance Forum. Gościem honorowym był dr Korbinian Ibel, Managing Director – Microprudential Supervision, European Central Bank.

Prelegenci debatowali nad trójkątem banki – ubezpieczyciele – fintechy i zastanawiali się nad możliwościami współpracy tych trzech ważnych sektorów. Następnie eksperci z branży podsumowali sytuację bankowości i ubezpieczeń w Polsce, prognozowali także, jak może się to zmienić w najbliższym czasie. W dalszej części, już w dwóch równoległych ścieżkach tematycznych na Banking Forum, zastanawiano się nad nowymi regulacjami na rynku oraz poruszono kwestię wkraczania w erę bezgotówkową, zaś podczas Insurance Forum dyskutowano o rynku bancassurance oraz wpływie, jaki wywierają i będą wywierać regulacje prawne oraz czy jest już czas na rozpoczęcie deregulacji rynku. Drugiego dnia mówiono m.in o konsolidacji sektora bankowego, a także o zagrożeniu dla banków ze strony gigantów technologicznych i fintechów. Część ubezpieczeniową rozpoczęła debata dotycząca nowoczesnego systemu emerytalnego i zróżnicowania pomiędzy PPK a PPE. Poruszono też praktyczny aspekt współpracy ubezpieczycieli ze startupami. Dzień zakończyła dyskusja o najnowszych trendach technologicznych dla branży, uczestniczyli w niej przedstawiciele kilku towarzystw ubezpieczeniowych i dostawców. Odbyły się także bloki tematyczne dedykowane współczesnemu klientowi i budowaniu relacji z nim dzięki możliwościom, jakie niosą nowe technologie.

W Spotkaniu Liderów Bankowości i Ubezpieczeń udział wzięli m.in. Paweł Bandurski, Joao Bras Jorge, Krzysztof Charchuła, Piotr Czarnecki, Rafał Hiszpański, Krzysztof Kalicki, Jacek Iljin, Leszek Skiba i Anna Włodarczyk -Moczkowska.Zwieńczeniem wiosennej edycji Banking i Insurance Forum była VII Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, podczas której niezależna Kapituła Konkursowa, składająca się z uznanych autorytetów w branży, nagrodziła osoby i instytucje za szczególne osiągnięcia dokonane w 2017 roku. Partnerzy Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018:Partnerzy Strategiczni Spotkania Liderów: Atende, ProService Finteco, Dell EMC.Partnerzy Strategiczni Banking Forum: Asseco Poland , Bank BPH, Vivus Finance, Visa Inc., Simon -Kucher & PartnersPartnerzy Banking Forum: Dorsum, Cloudware Polska, iwoca, Alfavox, CallPage, Confirmation.com, Abak, PROFESCAPITAL, Gamfi Sponsorzy: BankMail, Nespresso Partner Merytoryczny: KPMGPartnerzy Strategiczni Insurance Forum: Starter24 Partnerzy Insurance Forum: COMADSO, Skarbiec TFI, Attis Broker Bacca, Abak, PROFESCAPITAL, CallPageZapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją ze Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2018. Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.
Udostpnij artyku: