Wydarzenia: Fotograf drzemie w każdym z nas

NBS 2017/07-08

Kiedy w roku 1969 człowiek po raz pierwszy postawił swą stopę na Srebrnym Globie, ten wiekopomny krok został zarejestrowany przy użyciu legendarnej, szwedzkiej lustrzanki marki Hasselblad. Gdyby dziś ludzkość dokonała podobnie bezprecedensowego wyczynu, na ziemię jako pierwsze trafiłyby zapewne zdjęcia z... prywatnych smartfonów należących do astronautów.

Jerzy Czajka

O tym, że smartfon zapoczątkował całkiem nowy etap w dziejach fotografii, można było się przekonać podczas wernisażu wystawy zdjęć laureatów konkursu „Bankowość mobilna w obiektywie”. To niezwykłe wydarzenie zorganizowane zostało przez Bank Polskiej Spółdzielczości z inicjatywy dyrektor Departamentu Bankowości Internetowej i Mobilnej Darii Pawędy, będącej zarazem doświadczonym i praktykującym fotografikiem. – Uczestnikom konkursu postawiliśmy pytanie: jakie skojarzenia budzi bankowość mobilna? Aby na nie odpowiedzieć, należało wykonać zdjęcie, które w niebanalny sposób przedstawi temat bankowości mobilnej. Nadsyłane prace oceniane były w trzech kategoriach: krajobraz i przyroda, człowiek oraz miasto – przypomniała podczas wernisażu.

W ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: