Wydarzenia: Nowe regulacje, nowi konkurenci, nowe technologie

BANK 2018/07

Dyskusja o strategiach bankowych nie może się obyć bez spojrzenia w przyszłość. Dzisiaj coraz trudniej mówi się o strategiach rozwojowych, a więcej uwagi koncentruje się wokół potrzeb bieżących – powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes ZBP, otwierając Forum Strategii Bankowych 2018.

Adam Zajączkowski

Podkreślił też dobrą sytuację banków. Obecny rok jest doskonały pod względem rozwoju gospodarczego. Niepokojąca wszakże jest tendencja towarzysząca bardzo dobrej koniunkturze. To spowolnienie działalności i rozwoju bankowości w obszarze innowacji, a także nakładane na banki dotkliwe ograniczenia fiskalne. Zjawiska te niekorzystnie odbijają się na ogólnej ich kondycji i mogą w przyszłości przyczynić się do osłabienia ich działania. Oczekuje się przy tym, że banki wezmą na siebie wysokie koszty związane z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. A jak powszechnie wiadomo, bezpieczeństwo banków oraz ich klientów jest absolutnie nieodzowne dla zapewnienia przyszłości tego sektora.

W panelu poświęconym ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: