Wydarzenia: Płatności internetowe w Spółdzielczej Grupie Bankowej

NBS 2018/03

Banki spółdzielcze SGB aktywnie promują wśród klientów płatności bezgotówkowe, wskazując na całą paletę zalet, jakie daje możliwość korzystania z karty płatniczej czy płatności Paybynet. Poczucie bezpieczeństwa, elastyczność, oszczędność czasu – to tylko niektóre z nich. Banki starają się również zachęcać do korzystania z kart nie tylko klientów indywidualnych, ale również firmowych, podkreślając, jak ważnym elementem biznesu jest karta.

Bartosz Mantaj – kierownik,
Magdalena Stodolna, – ekspert,
Joanna Matuszak – specjalista
Departament Bankowości Internetowej, Mobilnej oraz Kart SGB-Bank S.A.

Z badania „Portfel Polaka 2017”, przygotowanego przez Mobile Institute i Izbę Gospodarki Elektronicznej, wynika, że aż 1 Polaków deklaruje, że nie nosi w swoim portfelu gotówki, a ponad 55% internautów robi zakupy w sieci. Jak widać, płatności elektroniczne dynamicznie zdobywają rynek, co więcej – okazuje się, że można dziś żyć bez gotówki, w końcu robi to 25% Polaków.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: