Wydarzenia: Polskie rzeki odkrywane na nowo

NBS 2018/03

Przez wiele lat wiślane nabrzeża w wielu polskich miastach i miasteczkach nie należały do obszarów szczególnie zachęcających do spędzania wolnego czasu. Niekonserwowana od dziesięcioleci infrastruktura i porastające brzegi gęste chaszcze służyły z reguły za schronienie amatorom tanich trunków, zaś o udogodnieniach sportowo-rekreacyjnych lub choćby małej gastronomii w wielu przypadkach nie można było nawet pomarzyć.

Jerzy Rawicz

Tak przygnębiające krajobrazy na szczęście przechodzą do historii, a nadwiślańskie tereny coraz częściej odkrywane są na nowo przez lokalne społeczności. I nie jest to wyłącznie zasługa wielomilionowych inwestycji w infrastrukturę nadbrzeżną czy udogodnienia dla turystów. Rewitalizacja wybrzeży zaczyna się nierzadko od wykreowania wśród mieszkańców swoistej mody na spędzanie wolnego czasu nad wodą, a w roli animatorów z reguły występują lokalne organizacje pozarządowe lub wręcz nieformalne grupy aktywistów miejskich. Jedną z takich inicjatyw prowadzonych w wielu miejscowościach wzdłuż całego nurtu królowej polskich rzek, jest przedsięwzięcie pod hasłem Obywatel Rzeki Wisły.

To akcja społeczna, mają...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: