Wydarzenia: Tsunami raczej nie powróci

BANK 2018/11

Przyjęcie Rekomendacji U przez Komisję Nadzoru Finansowego w czerwcu 2014 r. zapoczątkowało okres radykalnych zmian w przepisach regulujących działalność branży bancassurance. Po przeszło czterech latach eksperci zgodnie zwiastują kres regulacyjnego tsunami.

Kazimierz Ochocki

-Wszystko zaczyna się od nowa, przed nami nie ma już żadnych niespodzianek legislacyjnych albo przynajmniej o takowych nie wiemy – zadeklarowała Agnieszka Gocałek, przewodnicząca Zespołu ds. Bancassurance i Sprzedaży Affinity Polskiej Izby Ubezpieczeń. Schyłek okresu „burzy i naporu” dało się zauważyć podczas jubileuszowego, dziesiątego już Kongresu Bancassurance. Uczestników wydarzenia uspokajali nie tylko przedstawiciele organizatorów, czyli Związku Banków Polskich i PIU, ale przede wszystkim Piotr Radziszewski, naczelnik Wydziału Sektora Ubezpieczeń w Ministerstwie Finansów. – Obecnie nie ma żadnych planów dokonywania istotnych korekt w przepisach dedykowanych branży ubezpieczeniowej. W szerszym ujęciu nie można wykluczyć nowelizacji innych ustaw, które będą mieć pośrednie przełożenie na rynek bancassurance, ale nie będzie to rewolucja – podkreślił reprezentant rządu.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: