Wydarzenia: Wsparcie dla biznesu

NBS 2017/12

„Szanse i wyzwania polskiego biznesu 2017” – taki tytuł nosiło spotkanie zorganizowane przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Bank Spółdzielczy w Raszynie oraz Forum Gospodarcze w Pruszkowie.

„Szanse i wyzwania polskiego biznesu 2017” – taki tytuł nosiło spotkanie zorganizowane przez Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Bank Spółdzielczy w Raszynie oraz Forum Gospodarcze w Pruszkowie.

Mariusz Hildebrand
Długoletni prezes i wiceprezes zarządu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor,
analityk rynku finansowego

Odbyło się ona 16 listopada br. w gmachu Starostwa Powiatowego w Pruszkowie. Miałem przyjemność być uczestnikiem tego wydarzenia. Organizowanie takich spotkań uważam za bardzo pozytywne działanie, bowiem przyczyniają się one do lepszej komunikacji na linii samorząd – przedsiębiorca, ugruntowują również relacje z instytucją finansową, jaką jest bank spółdzielczy. A jego rola dla rozwoju tych lokalnych społeczności, które budują podstawy codziennego biznesu, jest nie do przecenienia.

Wzorem do naśladowania może być Staro­stwo Powiatowe w Pruszkowie, jak również Urząd Miasta Pruszków, które podejmują działania mające uspraw­nić życie mieszkańców oraz funkcjonowanie przedsiębiorców. Urzędy stają się dziś bardziej cyfrowe, coraz więcej spraw można już załatwiać przez internet, a w przypadku osobistego stawiennictwa klienci obsługiwani są efektywnie za pomocą systemu informatycznego i przy pomocy odpowiednio prze­szkolonych urzędników. Wsparcie dla przedsiębiorców jest jednym z priorytetów władz samorządowych, dzięki czemu region rozwija się dynamicznie.

Finanse ułatwiają rozwój

Paliwem rozwoju w gospodarce i biznesie za­wsze są środki finansowe, te zaś jest w stanie zapew­nić Bank Spółdzielczy w Raszynie. Oferuje on sze­roką gamę usług finansowych, jak i narzędzi wspar­cia przedsiębiorców. Szansę na odpowiednie zapla­nowanie biznesu, nawet przy niewielkim wkładzie własnym, dają również środki unijne i krajowe. ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: