Wykład oraz konferencja prasowa Prof. Balcerowicza w UEK

Finanse i gospodarka

W środę, 23 stycznia odbędzie się wykład otwarty oraz konferencja prasowa Leszka Balcerowicza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

W środę, 23 stycznia odbędzie się wykład otwarty oraz konferencja prasowa Leszka Balcerowicza na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

JM Prof. Andrzej Chochół, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Forum Obywatelskiego Rozwoju zapraszają na wykład rektorski pt.
"Odkrywając Wolność", który w dniu 23 stycznia 2013 (środa) w Starej Auli UEK w godz. 11:20 ? 13:00 wygłosi prof. Leszek Balcerowicz, Przewodniczący Rady Forum Obywatelskiego Rozwoju. Na godz. 10.45 w sali Muzeum (także w Budynku Głównym UEK) zaplanowano konferencję prasową prof. Leszka Balcerowicza.

Otwarty wykład Leszka Balcerowicza jest częścią kampanii, mającej na celu ponowne wprowadzenie pojęcia wolności do dyskursu publicznego. Osią tej kampanii jest książka, która powstała dzięki staraniom Forum Obywatelskiego Rozwoju. Książka ?Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów? to pierwszy tak obszerny wybór tekstów, które w znakomitej większości nigdy nie zostały przetłumaczone na język polski. Znajdują się w niej teksty najlepszych myślicieli wolnościowych: od postaci natychmiast z wolnością się kojarzących, jak F. von Hayek, czy L. von Mises, aż po wielkich literatów, jak M. Vargas Llosa, opatrzone wstępem prof.
Balcerowicza.
"Odkrywając wolność przeciw zniewoleniu umysłów" to must-read nie tylko dla ekonomistów!

Wykład odbędzie się w Starej Auli w Budynku Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przy ulicy Rakowickiej 27. Już od godz. 11.00 przed salą będzie można kupić książkę "Odkrywając wolność - przeciw zniewoleniu umysłów", polecaną przez prof. Balcerowicza. Po zakończeniu wykładu rektorskiego prof. Balcerowicz przez 30 minut będzie podpisywał zakupione książki.

Udostępnij artykuł: