Wymiana walut na pakiet korzyści dla MSP w BRE Banku

Bankowość / Finanse i gospodarka

Prowadzenie biznesu z zagranicznymi kontrahentami zwykle wymaga rozliczeń walutowych. Dla małych i średnich przedsiębiorców to zwykle większe wyzwanie oraz duże koszty. BRE Bank wprowadził specjalnie dla nich dedykowane rozwiązanie - EFEKT WALUTOWY.

Prowadzenie biznesu z zagranicznymi kontrahentami zwykle wymaga rozliczeń walutowych. Dla małych i średnich przedsiębiorców to zwykle większe wyzwanie oraz duże koszty. BRE Bank wprowadził specjalnie dla nich dedykowane rozwiązanie - EFEKT WALUTOWY.

EFEKT WALUTOWY przeznaczony jest dla małych i średnich firm prowadzących rozliczenia w walutach obcych. Pozwala dokonywać transakcji wymiany walut z dowolnego miejsca i w dowolnym momencie, przez internet, za pośrednictwem platformy transakcyjnej iBRE FX. Jednocześnie umożliwia bezpośredni dostęp do środków z wymiany walut i pozwala na korzystanie z preferencji cenowych przy obsłudze płatności krajowych oraz zagranicznych. - Optymalne zarządzanie transakcjami walutowymi to dla małych i średnich firm przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy - powiedział Marcin Lucimiński, dyrektor biura rozwoju sieci oraz bankowości małych i średnich przedsiębiorstw BRE Banku. - Na zmiennym i pełnym ryzyk rynku walutowym przydaje się też dobry przewodnik, dlatego w ramach oferty zapewniamy naszym klientom opiekę doradców i dealerów walutowych - dodaje.

- Przejrzysta i intuicyjna w obsłudze platforma iBRE FX, pozwala na obserwację on-line aktualnej sytuacji na rynku walutowym, dokonywanie transakcji od 1 PLN, dla ponad 100 par walutowych oraz uzyskanie atrakcyjnych kursów wymiany - mówi Marcin Napiórkowski, dyrektor ds. sprzedaży MSP i platformy transakcyjnej. - iBRE FX umożliwia także zabezpieczenie ryzyka walutowego poprzez zawarcie transakcji forward. Za dostęp do Platformy iBRE FX BREBANK nie pobiera, żadnych opłat. - dodaje.

Dodatkową funkcjonalnością platformy iBRE FX są wysyłane do klientów za pośrednictwem SMS wiadomości ekonomiczne mogące mieć wpływ na kształtowanie się kursów walut oraz stawek stóp procentowych.

Wymiana walut jest ściśle związana z obsługą rozliczeń - nowa oferta łączy oba rodzaje transakcji, wzmacniając zakres korzyści dla firmy. Standardowo w ramach oferty EFEKT Walutowy małe i średnie przedsiębiorstwo może realizować przelewy złotowe i w euro (SEPA) na preferencyjnych warunkach cenowych. Dokonując transakcji wymiany walut za pośrednictwem iBRE FX może uzyskać dodatkowo zwrot połowy lub całości opłaty za prowadzenie rachunku oraz preferencyjne warunki realizacji przelewów zagranicznych (jeżeli suma miesięcznych obrotów transakcji wymiany walut przekroczy odpowiednio 30 lub 80 tys. PLN).

- Firmy współpracujące z zagranicą dokonują z założenia bardziej różnorodnych transakcji, częściej i na większą skalę. Coraz częściej oczekują od banków kompleksowych rozwiązań. Takie rozwiązania są wpisane na stałe w nasz model obsługi finansowej MSP, Dlatego zachęcamy do dokonywania transakcji i w zamian za to oferujemy dodatkowe korzyści - podkreśla Marcin Lucimiński

EFEKT WALUTOWY to oferta dostępna w ramach Pakietu dla MSP Nowy EFEKT Plus, który małym i średnim firmom oferuje również:

  • preferencyjne warunki prowadzenia rachunków w PLN i walutach (w tym 98 rachunków pomocniczych bez dodatkowych opłat), korzystania z kart płatniczych oraz dokonywania wpłat gotówkowych w formie zamkniętej
  • dostęp do platformy bankowości internetowej iBRE
  • korzystne lokowanie nadwyżek złotowych i walutowych - w formie automatycznych lokat jednodniowych oraz lokat terminowych
  • możliwość ubiegania się o kredyt w rachunku bieżącym do równowartości 600 000 PLN - w uproszczonej procedurze
  • skuteczne zabezpieczenie transakcji handlowych w formie gwarancji bankowych - krajowych i zagranicznych
  • finansowanie w formie leasingu i faktoringu

Rozliczenia w walutach obcych są dziś codziennością polskich przedsiębiorców a ich znaczenie jeszcze wzrośnie, bo z roku na rok zwiększa się wymiana handlowa między polskimi firmami, a ich zagranicznym partnerami. Ministerstwo Gospodarki przewiduje, że w 2012 roku, mimo spodziewanego spowolnienia gospodarczego, eksport wzrośnie o około 7,7 proc. do 146,3 mld euro, a import o około 6,8 proc. do 160,7 mld euro.

Piotr Rutkowski
Zastępca rzecznika prasowego Grupy BRE Banku

Udostępnij artykuł: