Wynagrodzenia w Polsce: zmieniając miejsce zamieszkania, możemy zarobić o 2 tys. zł miesięcznie więcej

Rynek pracy

Pieniądze - banknoty 100-złotowe
Pieniądze Fot. stock.adobe.com/4th Life Photography

Różnice w wynagrodzeniach na podobnym stanowisku pracy w branży produkcyjnej, zależne od miejsca pracy, to 2 tys. zł brutto miesięcznie. Takie są różnice pomiędzy trzema województwami, gdzie płace są najniższe i trzema, gdzie są najwyższe.

Różnice w wynagrodzeniach na podobnym stanowisku pracy w branży produkcyjnej, zależne od miejsca pracy, to 2 tys. zł brutto miesięcznie #wynagrodzenia #płace

Jak wynika z Manufacturing 2019 Sales & Market Trends Report, województwa o najniższych wynagrodzeniach to Świętokrzyskie, Lubelskie i Podkarpackie. Natomiast trzy o najwyższych to: Mazowieckie, Dolnośląskie i Małopolskie.

Więcej najnowszych wiadomości o wynagrodzeniach w Polsce >>>

O ile wzrosną wynagrodzenia?

– Branża nadal szuka pracowników, dlatego w naszym raporcie przewidujemy, że w 2019 r. wynagrodzenia wzrosną o 15 proc., licząc rok do roku – mówi Joanna Kłopotowska, Division Manager Technical & Engineering w Wyser (Wyser należy do Gi Group, która jest jedną z wiodących światowych firm oferujących pełen zakres usług HR).

Większy wzrost niż pokazują dane GUS

To znacznie większy wzrost, niż pokazują dane GUS dla całej gospodarki. 2-3 krotnie wyższy, porównując ostatnie dane z trzech miesięcy.

Czytaj także: Polska krajem o największej rozpiętości dochodów?

Manufacturing 2019 Sales & Market Trends Report to druga edycja raportu. Poprzednia ukazała się w 2018 roku. Raport przedstawia stawki wynagrodzeń dla 201 stanowisk w sektorze produkcyjnym, w podziale na 13 województw i segmenty rynku: przemysł ciężki, motoryzacyjny, produkcja AGD, przemysł chemiczny & FMCG. Opisuje pełną strukturę przedsiębiorstwa produkcyjnego: pion produkcji, jakości, zaopatrzenia i logistyki, działy wspierające (Back Office) oraz badań i rozwoju (R&D). Został sporządzony na podstawie n=7847.

Źródło: MarketNews24
Udostępnij artykuł: