Wypłaty z bankomatów BPS na poprzednich zasadach

Bankowość spółdzielcza

We wtorek 17 marca Bank Polskiej Spółdzielczości podjął decyzję o przywróceniu poprzednich limitów wypłat gotówki z bankomatów należących do Zrzeszenia - poinformował Departament Relacji Zrzeszeniowych i Korporacyjnych Banku BPS.

Siedziba Banku Polskiej Spółdzielczości
By Janste88 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53240242

We wtorek 17 marca Bank Polskiej Spółdzielczości podjął decyzję o przywróceniu poprzednich limitów wypłat gotówki z bankomatów należących do Zrzeszenia - poinformował Departament Relacji Zrzeszeniowych i Korporacyjnych Banku BPS.

#BPS: W dniu dzisiejszym nastąpiło przywrócenie obowiązujących przed dniem 13 marca limitów wypłat z bankomatów #Koronawirus

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji związanej z realizowanymi przez Klientów wypłatami w bankomatach, w dniu dzisiejszym nastąpiło przywrócenie limitów obowiązujących przed dniem 13 marca br.

Osoby niebędące klientami Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości mogą więc dokonywać wypłat z bankomatów na dotychczasowych, ustalonych przez Banki Spółdzielcze, zasadach - informuje w wysłanym do mediów komunikacie Departament Relacji Zrzeszeniowych i Korporacyjnych Banku BPS.

Przejściowe ograniczenia dla klientów innych banków

Poprzednia decyzja o ustaleniu limitu wypłat z bankomatów BPS na poziomie do 500 złotych dla osób niebędących klientami Zrzeszenia BPS wynikała z bieżącego monitorowania obrotu gotówkowego przez Bank Polskiej Spółdzielczości.

Zaobserwowano duże zwiększenie wolumenu wypłacanej gotówki z bankomatów Zrzeszenia przez klientów innych banków, w stopniu mogącym powodować trudności w zaopatrzeniu urządzeń w banknoty.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o wpływie koronawirusa na gospodarkę >>>

Wracają stare limity

Skokowy wzrost wypłat wynikał m.in. z przyjętej przez część banków komercyjnych polityki. Dla zapewnienia sprawnej obsługi wypłat gotówkowych, banki obniżyły limity na wypłaty dostępne w kasie bez awizacji, czyli uprzedzenia banku o zamiarze wypłaty gotówki z konta.

W efekcie, znaczna liczba klientów tych banków udała się do bankomatów innych instytucji, w tym bankomatów Grupy BPS.

Takie działanie spowodowało realne ryzyko braku gotówki dla klientów Banków Spółdzielczych, które postanowiliśmy minimalizować - czytamy w komunikacie Banku BPS. W chwili obecnej - o czym pisaliśmy na wstępie, obowiązują poprzednie limity wypłat z bankomatów Zrzeszenia BPS.

Czytaj także: Koronawirus: BS w Płońsku zaleca korzystanie z e-bankowości

Źródło: Zrzeszenie BPS
Udostępnij artykuł: