Wystartował program GPW Growth

Gospodarka

GPW - Giełda Papierów Wartościowych - Logo
Giełda Papierów Wartościowych - Logo (źródło: GPW)

11 października tego roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie uroczyście zainaugurowano pierwszą edycję Akademii GPW Growth, będącej częścią programu GPW Growth wspierającego rozwój i transformację spółek z sektora MŚP. Tym samym uczestnicy, którzy zgłosili się do programu, rozpoczęli cykl dziesięciu sesji wykładów i spotkań.

Wystartował program #GPWGrowth, którego celem jest wsparcie rozwoju małych i średnich firm #GPW #giełda @GPW_WSExchange

–  Takie projekty jak GPW Growth to kolejny przykład na to, że małe i średnie przedsiębiorstwa mogą w naszym kraju liczyć na wsparcie. W tej kadencji to właśnie przede wszystkim z myślą o nich wprowadziliśmy cały szereg rozwiązań, w tym: Konstytucję Biznesu, 100 zmian dla firm, Pakiet MŚP czy Pakiet Przyjazne Prawo. Celem Akademii GPW Growth jest m.in. kształcenie kadr, w tym zarządzających firmami. Akademia oferuje poszerzanie umiejętności efektywnego prowadzenia biznesu w celu zwiększenia wartości firmy. Jednocześnie – zamiast na wiedzę teoretyczną – kładzie nacisk na praktykę biznesu. Odpowiada więc na jedno z kluczowych wyzwań – które stoją przed naszą gospodarką – czyli wzrost konkurencyjności – powiedział wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marek Niedużak.

Czytaj także: GPW zmienia zasady kwalifikacji do Listy Alertów i Strefy Niższej Płynności >>>

Kompleksowy program nastawiony na wspieranie rozwoju małych i średnich firm

GPW Growth to kompleksowy program nastawiony na wspieranie rozwoju małych i średnich firm w oparciu o zidentyfikowane potrzeby przedsiębiorstw. W ramach projektu odbędą się spotkania networkingowe z ekspertami i praktykami biznesu, warsztaty, case studies, a także zagraniczne sesje wyjazdowe. 

– Jako PFR zaangażowaliśmy się w Akademię GPW Growth, aby wspierać małe oraz średnie przedsiębiorstwa w dalszym rozwoju ich kompetencji menadżerskich pod okiem doświadczonych praktyków biznesu. Doskonale wpisuje się to w ścieżkę edukacyjną tworzoną w ramach programów PFR – od pomysłu na biznes, rozwój, a po pozyskiwanie inwestorów. Wierzymy, że spółki biorące udział w programie zostaną wyposażone w solidną wiedzę o budowaniu wartości firmy i wkrótce zadebiutują na warszawskiej giełdzie – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Do kogo adresowany jest program?

Program jest adresowany do prezesów, członków zarządów i dyrektorów odpowiedzialnych za realizację kluczowych celów w firmach.

– GPW Growth to program, którego celem jest edukacja biznesowa wspierająca rozwój firm. Dzisiaj inaugurujemy Akademię GPW Growth, która stawia na bardzo praktyczne podejście do budowania umiejętności zarządczych. Uczestnicy Akademii będą mogli spotkać się z uznanymi ekspertami biznesu, skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia, nawiązać sieć kontaktów biznesowych, a także otrzymają kompleksową informację o możliwościach pozyskania kapitału w celu przyspieszenia wzrostu przedsiębiorstwa – mówi Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Organizatorem GPW Growth jest Giełda we współpracy z partnerami, m.in: Polskim Funduszem Rozwoju, EY Academy of Business, Inicjatywą Firm Rodzinnych, Dialog – Klub Dyrektorów Finansowych, Kancelarią Grabowscy i Wspólnicy, NBS Communications oraz patronami programu – Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii i CFA Society Poland.

Udostępnij artykuł: