Wzmocniony zespół marketingu Stanley Black & Decker

Kadry

Rafał Błaszczyk został Menedżerem Marketingu CE w polskim oddziale największego na świecie koncernu narzędziowego - Stanley Black & Decker. Na stanowisku tym odpowiada za całokształt działań marketingowych firmy w Europie Centralnej raportując bezpośrednio do Dyrektora Komercyjnego CE.

Rafał Błaszczyk został Menedżerem Marketingu CE w polskim oddziale największego na świecie koncernu narzędziowego - Stanley Black & Decker. Na stanowisku tym odpowiada za całokształt działań marketingowych firmy w Europie Centralnej raportując bezpośrednio do Dyrektora Komercyjnego CE.

Stanowisko Menedżera Marketingu na Europę Centralną w Stanley Black & Decker zostało utworzone, aby dzięki kompleksowemu podejściu oraz integracji działań w pełni wykorzystać potencjał rozwoju biznesu jaki drzemie w tym regionie. Rafał Błaszczyk, który obejmując je przejął odpowiedzialność za opracowanie i realizację całościowej strategii marketingowej, tak mówi o swoich planach: "Moim głównym celem na 2015 rok jest wzmocnienie wizerunku marek STANLEY®, BLACK+DECKER® i DEWALT® oraz zintensyfikowanie komunikacji z użytkownikiem końcowym przy jednoczesnym utrzymaniu wsparcia sprzedaży na dotychczasowym, wysokim poziomie. Zależy mi również na zwiększeniu obecności naszych marek w kanale cyfrowym, w tym w mediach społecznościowych. Duży potencjał widzę też w działaniach PR". Aby zrealizować te założenia Błaszczyk planuje wprowadzić w swoim 10 osobowym, interregionalnym zespole model pracy oparty na wymianie wiedzy i doświadczeń, wzajemnej inspiracji oraz otwartości na poszukiwanie nowych rozwiązań.

Nowy Menedżer Marketingu CE Stanley Black & Decker posiada 14 lat doświadczenia w tworzeniu i realizacji strategii marketingowych oraz rozwoju biznesu w Polsce, a także Europie Centralnej i Wschodniej. Pracował między innymi dla takich firm, jak: Miele oraz Pfleiderer Grajewo. W tej ostatniej wprowadził na rynek cztery nowe marki i dwie kategorie produktowe, uzyskał 25 proc. udział w rynku dla każdej z czterech kluczowych grup produktów oraz zwiększył sprzedaż na eksport o 30 proc.. "Wszystko to osiągnąłem razem z zespołem świetnych ludzi, z którymi pracowałem. Zawsze stawiałem sobie ambitne, aczkolwiek realne, cele i tak samo będzie tym razem. Wierzę, że dzięki wysokiemu zaangażowaniu pracowników marketingu Stanley Black & Decker wspólnymi siłami osiągniemy pozycję wiodącego dostawcy rozwiązań w zakresie narzędzi, elektronarzędzi oraz systemów zamocowań w Europie Centralnej" - dodaje Błaszczyk.   

Rafał Błaszczyk ukończył Akademię Ekonomiczną w Poznaniu. Posiada prestiżowy i uznawany na całym świecie certyfikat londyńskiego The Chartered Institute of Marketing, największej organizacji zrzeszającej specjalistów marketingu. Ma 39 lat i swój wolny czas przeznacza na aktywny wypoczynek z rodziną. Razem z dwoma synami grają w piłkę nożną, pływają i wyjeżdżają na plenerowe wycieczki z psem.

Źródło: Stanley Black & Decker

Udostępnij artykuł: