Wzrosła sprzedaż detaliczna w Polsce, spadły ceny producentów

Gospodarka

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrosła o 4,2% r/r w czerwcu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Koszyk z zakupami i wykresy gospodarcze
Sprzedaż Fot. stock.adobe.com/Andrey Popov

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrosła o 4,2% r/r w czerwcu 2019 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

Sprzedaż detaliczna w Polsce #PL wzrosła o 4,2% r/r w czerwcu - podał @EU_Eurostat

W ujęciu miesięcznym sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła o 2,8%.W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna wzrosła o 1,2% w ujęciu miesięcznym, zaś w ujęciu rocznym wzrosła o 2,8% r/r.Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła o 3,7% r/r w czerwcu, zaś w cenach bieżących - o 5,3% r/r.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro wzrosła o 1,1% m/m w czerwcu

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w strefie euro wzrosła o 1,1% w ujęciu miesięcznym w czerwcu 2019 r. - podał również Eurostat.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,2% wzrostu w ujęciu miesięcznym.W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna wzrosła o 1,2% w ujęciu miesięcznym.Eurostat podał, że w ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu o 2,6% w strefie euro oraz o 2,8% w całej UE.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 1,3% wzrostu w ujęciu rocznym.

Ceny producentów spadły o 0,6% m/m w strefie euro w czerwcu

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro spadły o 0,6% m/m w czerwcu 2019 r. i wzrosły o 0,7% w ujęciu rocznym - podał Eurostat.Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił -0,3% w ujęciu miesięcznym oraz +0,8% r/r.W całej Unii Europejskiej ceny producentów spadły o 0,6% m/m, a w ujęciu rocznym wzrosły o 0,9%. 
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: