Wzrost dolara po lepszych danych PKB w USA za II kwartał

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) spadło wczoraj do swojego ośmiomiesięcznego minimum na poziomie 1.3366 po ujawnieniu lepszych niż oczekiwano danych PKB w  USA, pomimo gorszych danych ADP o zatrudnieniu w USA.

Euro (EUR) spadło wczoraj do swojego ośmiomiesięcznego minimum na poziomie 1.3366 po ujawnieniu lepszych niż oczekiwano danych PKB w  USA, pomimo gorszych danych ADP o zatrudnieniu w USA.

Wspólna waluta odbiła się do poziomu 1.3395 po gołębim  posiedzeniu FOMC. Dzisiaj zostaną ogłoszone prognozy poziomu inflacji w strefie euro. Oczekuje się, że jej poziom wyniesie  0.5%.

Dolar amerykański (USD) odbył wczoraj swój rajd w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając swoje trzymiesięczne maksimum na poziomie 103.08 po lepszych danych o dochodzie narodowym. “Zielony" wzrósł w stosunku do wszystkich 15 głównych walut, indeks zaufania konsumentów poprawił się, a dobra trwałego użytku zyskały na wartości.

Akcje

Akcje azjatyckie zyskały wczoraj na wartości. Indeks Japan 225 (NKI) wzrósł do poziomu 15762, Hong Kong 40 (HSX) do poziomu 24639, indeks China 50 (CNX) do poziomu 7259, a notowania India 50 (IND) osiągnęły poziom 7800.

Towary

Notowania ropy naftowej (OIL) spadły wczoraj do poziomu 99.53 dolarów amerykańskich, jako, że zapasy benzyny wzrosły i obniżył się popyt na ten surowiec w USA.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) stracił wczoraj na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) jako, że amerykańska gospodarka poprawia się szybciej, niż oczekiwano i spekuluje się, że to może podwyższyć poziom stopy procentowej po raz pierwszy od 2008 roku.

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć strategię Back Spread Strategy z opcjami Calls na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Strategię Back Spread Strategy z opcjami Calls można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Calls przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Calls w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: