Wzrost zmienności przed kluczowym wydarzeniem dla rynku

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) nie udało się przesunąć ponad nowy opór na poziomie 1.3524, po gorszych od oczekiwań danych dotyczących zmiany zamówień w sektorach produkcyjnych USA, które zostały opublikowane wczoraj. 

Euro (EUR) nie udało się przesunąć ponad nowy opór na poziomie 1.3524, po gorszych od oczekiwań danych dotyczących zmiany zamówień w sektorach produkcyjnych USA, które zostały opublikowane wczoraj. 

Para obecnie notowana jest poniżej poziomu 1.3500 przez wzrost zmienności na rynku i oczekiwanie  inwestorów na konferencję prasową ECB, która będzie miała miejsce w czwartek.

Dolar amerykański (USD) spadł z dwutygodniowego maksimum na poziomie 98.84 do poziomu 98.23 wobec jena japońskiego (JPY). Gorsza od oczekiwań publikacja amerykańskiego wskaźnika ISM Non-Manufacturing, która będzie miała miejsce o godz. 16:00, może pomóc jenowi uzyskać jeszcze wyższą wartość.

Akcje

UK 100 (FTS) odzyskała część swoich strat po odwróceniu trendu z poziomu 6690 do poziomu 6765.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła do najniższego poziomu od czerwca 94.05 i obecnie notowana jest około poziomu 94.75 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa znajduje się pod presją i może kontynuować swój spadek jeśli dolar będzie kontynuował swoje umocnienie

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje spadek dotykając niskiej wartości na poziomie 1305 dolarów amerykańskich za uncję wczoraj, a obecnie notowane jest blisko poziomu 1315. Wszystkie oczy skierowane są na najważniejsze wydarzenie w tym miesiącu jakim jest publikacja raportu nt. zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, która będzie miała miejsce w piątek i jest ważnym wskaźnikiem wzrostu gospodarczego w USA.

Inwestorzy powinni tworzyć długie strategie na parze XAUUSD ze względu na podniesioną zmienność na rynku. Długie strategie obejmuję kupno opcji out-of-money "CALL" oraz opcji out-of-money "PUT".

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: