X-Trade Brokers pod lupą KNF. Spółka zapłaci karę?

Prawo i regulacje

Komisji Nadzoru Finansowego chce nałożyć karę pieniężną na X-Trade Brokers. KNF już wszczęła postępowanie administracyjne w tej sprawie.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)

Komisji Nadzoru Finansowego chce nałożyć karę pieniężną na X-Trade Brokers. KNF już wszczęła postępowanie administracyjne w tej sprawie.

Działania #KNF mają związek z podejrzeniem istotnego naruszenia przepisów prawa przez X-Trade Brokers. #X-Trade

Działania nadzoru finansowego mają związek z podejrzeniem istotnego naruszenia przepisów prawa przez X-Trade Brokers w szczególności w obszarze świadczenia usług maklerskich na rzecz klientów spółki oraz organizacją i funkcjonowaniem systemów transakcyjnych.

X-Trade Brokers: wskazane przez KNF naruszenia są bezpodstawne

"Wskazane przez KNF naruszenia pokrywają się z nieprawidłowościami oraz uchybieniami zawartymi w protokole kontroli KNF w zakresie sprawdzenia zgodności z przepisami prawa oraz regulacjami wewnętrznymi, która zakończyła się we wrześniu 2016 roku. W ocenie spółki, wskazane przez KNF naruszenia są bezpodstawne i nie znajdują potwierdzenia w stanie faktycznym. Intencją emitenta jest przedstawienie KNF wyjaśnień merytorycznych oraz prawnych wskazujących bezpodstawność naruszeń wskazanych przez KNF" - czytamy w komunikacie spółki.

Spółka notowana na GPW od 2016 r.

X-Trade Brokers DM S.A. prowadzi działalność maklerską i podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.Grupa XTB jest europejskim domem maklerskim, specjalizującym się w instrumentach finansowych będących przedmiotem obrotu na rynku pozagiełdowym i giełdzie.Od 2002 roku działa na rynkach zagranicznych, gdzie oferuje klientom zaawansowane technologicznie aplikacje transakcyjne. Jest licencjonowany w ponad 10 krajach Europy. Spółka jest notowana na GPW od 2016 r.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: