Xelion przekształca się w Dom Inwestycyjny.

Finanse i gospodarka

Profesjonalne wsparcie w zarządzaniu majątkiem i jednocześnie bezpośredni dostęp do rynku kapitałowego to główne zalety czekające na klientów Xelion po przyznaniu Spółce uprawnień domu maklerskiego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wraz z poszerzeniem działalności, Spółka zmienia nazwę na Dom Inwestycyjny Xelion.

Profesjonalne wsparcie w zarządzaniu majątkiem i jednocześnie bezpośredni dostęp do rynku kapitałowego to główne zalety czekające na klientów Xelion po przyznaniu Spółce uprawnień domu maklerskiego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wraz z poszerzeniem działalności, Spółka zmienia nazwę na Dom Inwestycyjny Xelion.

Zmiana nazwy Spółki oraz wprowadzenie do oferty usługi maklerskiej to inauguracja udoskonalonego profilu działalności Domu Inwestycyjnego Xelion - Naszym celem strategicznym jest wyznaczać najwyższe standardy doradztwa w zarządzaniu majątkiem. Dzięki konsekwentnej rozbudowie portfolio produktów i usług w ramach Domu Inwestycyjnego Xelion, jesteśmy w stanie zapewnić całościową obsługę w zakresie wealth managment. Obecnie to jedyna tak kompleksowa usługa na polskim rynku. - mówi Adam Niewiński, Prezes Domu Inwestycyjnego Xelion. - Jesteśmy przekonani, że najbliższe lata potwierdzą słuszność naszej tezy, iż rynek profesjonalnego doradztwa będzie rozwijać się w kierunku integracji rozwiązań emerytalnych i inwestycyjnych, przy jednoczesnym marginalizowaniu oferty kredytowej.

Wprowadzenie do oferty DI Xelion usług domu maklerskiego, to wyjście naprzeciw potrzebom inwestycyjnym klientów segmentu wealth managment - Według naszych informacji 44 proc. naszych klientów posiada rachunek maklerski, jednocześnie aż 49 proc. zadeklarowało chęć skorzystania z takiej możliwości w DI Xelion - tłumaczy Maciej Witkowski, Dyrektor Departamentu Produktów i Wsparcia Sprzedaży - To ogromny potencjał rozbudowy portfela inwestycyjnego, a my, w odróżnieniu od funkcjonujących na rynku domów maklerskich, możemy zaproponować profesjonalne wsparcie oraz atrakcyjne warunki.

Siłą Domu Inwestycyjnego Xelion na tle konkurencji jest baza ponad 10 tys. zamożnych Klientów i dopasowana do nich, wyjątkowej jakości oferta usług. Dodatkowo, klientom posiadającym ponad 1 mln PLN w aktywach funduszy inwestycyjnych - co jest poziomem coraz częściej typowym dla obecnych klientów Spółki - Xelion zaproponuje bezkonkurencyjną ofertę prowizji od obrotu giełdowego. Możliwe jest to dzięki zdywersyfikowanemu modelowi produktów oraz dostarczaniu kompleksowej usługi, przy jednoczesnych niskich kosztach własnych. - Możemy pozwolić sobie na niską prowizję, gdyż działalność maklerska nie stanowi podstawy naszych dochodów. - tłumaczy Maciej Witkowski - Nowym klientom możemy zaproponować nadal atrakcyjne warunki, ale to pełna współpraca z Xelion oparta na kompleksowej usłudze gwarantuje ultra niskie stawki.

Dodatkowym atutem Domu Inwestycyjnego Xelion jest unikalny w skali kraju model doradztwa charakteryzujący się bliską współpracą między doradcą a klientem. - W dobie, gdzie większość domów maklerskich rozwija się w kierunku jak największej samodzielności klienta i migruje swoje usługi do Internetu, my stawiamy na profesjonalne wsparcie certyfikowanych doradców - dodaje. Dom Inwestycyjny Xelion dysponuje obecnie jedną z najlepszych kadr doradców na rynku. Świadczy o tym fakt, że Doradcy Xelion stanowią połowę z ogólnej liczby posiadaczy tytułu Agenta Firmy Inwestycyjnej przyznawanego przez Komisję Nadzoru Finansowego i jednocześnie największą w Polsce grupę Doradców certyfikowanych przez EFPA (European Financial Planning Association).

DI Xelion liczy, że dzięki nowym klientom korzystających z usług maklerskich, wartość aktywów pod administracją Spółki może ukształtować się na poziomie 4 mld PLN w 2013 r. - Szacujemy, że rachunki maklerskie będą również zachętą dla nowych klientów do inwestowania w fundusze inwestycyjne oraz rozwiązania emerytalne, które stanowią podstawę naszej działalności. - podsumowuje Prezes DI Xelion, Adam Niewiński.

Agnieszka Kuśmierek
Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o.

Udostępnij artykuł: