XII Kongres Gospodarki Elektronicznej 2017: Marianna Sidoroff – Terminale dla administracji publicznej

Multimedia / Polecamy

Marianna Sidoroff – Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Rozwoju

Marianna Sidoroff – Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Rozwoju

Resort Rozwoju realizuje bardzo dużą liczbę programów, które mają wpływ bezpośrednio na obywateli i na przedsiębiorców. Prowadzi prace legislacyjne, czy konstytucję dla biznesu, programy dotyczące innowacji - przyciągające inwestorów, ale także całe gro kwestii dotyczących funduszy europejskich, które pełną para rozwijają się w Polsce.Prawdopodobnie na dzisiejszym kongresie najbliższe nam wszystkim będą projekty, które dotyczą zwiększenia obrotu bezgotówkowego, czyli programy które dotyczą przede wszystkim wyposażenia w terminale płatnicze administracji i Policji. Przed nami kolejna inicjatywa ze strony rynku w kwestii wyposażenia w terminale przedsiębiorców oraz wiele działań edukacyjnych mających na celu zwiększenie obrotu bezgotówkowego.

Dodatkowo prace, które prowadzimy nad usługami elektronicznymi dla przedsiębiorców, czyli ustanowienie przede wszystkim klienta, jako najważniejszego. Zwracamy ogromną uwagę na to, żeby customer experience przedsiębiorcy, czyli naszego klienta, było na najwyższym poziomie. Patrzymy na to co dzieje się w sektorach komercyjnych i przenosimy najlepsze wzorce.Również przed nami elektroniczne fakturowanie, czyli standaryzacja dokumentów elektronicznych. Kolejna zmiana, mentalna nawet dla administracji publicznej, która będzie musiała wprowadzić modyfikacje w swoich procesach i procedurach rozliczania.

Kolejnym tematem, który jest bardzo mocno obecny na agendzie Ministerstwa Rozwoju to wsparcie dla innowacji finansowych i stworzenie z Polski takiego huba, który będzie przyjmował nowe firmy zagraniczne, ale też rozwijał polskie przedsiębiorstwa w tym zakresie.Rozmowa dostępna na kanale youtube 
Udostępnij artykuł: