Życie Plus dla każdego – Kompleksowo czyli nowocześnie

Finanse i gospodarka

Z każdym dniem rośnie liczba Polaków zainteresowanych ubezpieczeniami na życie. Potwierdzają to statystyki Concordii, która w minionych sześciu miesiącach odnotowała 100% wzrostu w indywidualnych ubezpieczeniach na życie. Powoli przekonujemy się, że wykupienie tej polisy skutecznie zabezpiecza nas i naszą rodzinę w różnych okolicznościach - choroby, nieszczęśliwego wypadku czy śmierci.

Z każdym dniem rośnie liczba Polaków zainteresowanych ubezpieczeniami na życie. Potwierdzają to statystyki Concordii, która w minionych sześciu miesiącach odnotowała 100% wzrostu w indywidualnych ubezpieczeniach na życie. Powoli przekonujemy się, że wykupienie tej polisy skutecznie zabezpiecza nas i naszą rodzinę w różnych okolicznościach - choroby, nieszczęśliwego wypadku czy śmierci.

- Zainteresowania Klientów nowym produktem Życie Plus upatrujemy w jego unikalności. To pierwszy na polskim rynku produkt, który zapewnia wyższe świadczenia m.in w przypadku zachorowania np. na raka piersi czy prostaty - mówi Lesław Skibiński, dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych Concordia Ubezpieczenia. - Jest to możliwe, gdy Ubezpieczony regularnie przeprowadzał badania. Życie Plus zostało wyróżnione prestiżową nagrodą Najwyższa Jakość Quality International za rok 2011 w kategorii produkt m.in. za tego typu rozwiązania.

Co ważne, produkt ten zapewnia szeroką ochronę. Obejmuje ona Ubezpieczonego i jego rodzinę praktycznie w każdej krytycznej sytuacji życiowej, chociaż warto wspomnieć, że polisa przewiduje także świadczenia wypłacane w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania na środki finansowe np. narodziny dziecka. Można więc ubezpieczyć się na wypadek: utraty głównego żywiciela rodziny, chorób i konieczności leczenia, w tym leczenia szpitalnego. Ale także zabezpiecza finanse rodziny w sytuacji śmierci najbliższych - współmałżonka, dziecka, rodzica.

Życie Plus jest ubezpieczeniem kompleksowym i przeznaczonym dla świadomych Klientów, przewidujących różne sytuacje życiowe, które mogą im się przydarzyć. Taką osobą jest pan Adam, który ma 25 lat, żonę, dziecko najbliższym czasie planują powiększenie rodziny o drugie dziecko. Sytuacja na rynku pracy, żona w ciąży, kredyt hipoteczny skłoniły go do poszukania polisy, która szerokim i dostosowanym zakresem zabezpieczy solidnie jego rodzinę i da szansę rozwoju oraz edukacji dziecku. To wszystko może znaleźć w jednym produkcie - Życiu Plus, oferującym możliwość elastycznego skomponowania polisy z 36 dostępnych wariantów. Do tej pory takie ubezpieczenie było dostępne tylko w formie ubezpieczeń grupowych np. w zakładzie pracy.

Pan Adam prowadzi firmę transportową i spędza sporo czasu za kierownicą, dlatego chciałby siebie i swoją rodzinę zabezpieczyć na ryzyko konsekwencji związanych z kolizją na drodze. Według statystyk policyjnych w zeszłym roku na polskich drogach doszło do 38 776 wypadków, w których zginęło 3902 osób, a 48 872 było rannych. W przypadku posiadania polisy Życie Plus rodzina poszkodowanego w wypadku drogowym może otrzymać świadczenia w wysokości: 30 tysięcy za śmierć Ubezpieczonego, 30 tysięcy jeżeli będzie to śmierć w wyniku nieszczęśliwego wypadku i dodatkowe 30 tysięcy, kiedy będzie to w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego oraz 4500 zł dodatkowo za zapięte pasy bezpieczeństwa, a także 4 tysiące renty dla osieroconego dziecka. W sumie rodzina otrzyma 98 500 złotych. Warto dodać, że składka wynosi 60 złotych miesięcznie przy wykupieniu pełnego Pakietu Rodzinnego, a więc jej wysokość w stosunku do wypłaconej kwoty jest niebagatelna.

Pan Adam zawsze był osobą przewidującą. Narodziny dziecka pociągają dodatkowe wydatki postanowił więc z żoną na ten ważny moment odpowiednio finansowo się przygotować. Polisa Życie Plus daje mu świadczenia w momencie urodzenia dziecka. Dzięki Życiu Plus Pan Adam może zabezpieczyć w przyszłości edukację swojego dziecka w przypadku kiedy np. jedno z rodziców jest niezdolne do pracy w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby.

Do skorzystania z Życia Plus Pana Adama skłoniły również inne możliwości tej polis. Nie musi zmieniać ubezpieczenia w momencie, kiedy zmienia pracę, a nawet gdy zakłada własną firmę, a także to, że gdy np. z powodu choroby, wypadku nie będzie mógł pracować, może liczyć na pomoc w spłacie kredytu i pokryciu bieżących opłat za gaz, prąd itp. I co niezwykle istotne, ubezpieczenie obejmuje także jego najbliższych. Pana Adama ucieszył fakt, że może umowę podpisać na pierwszym spotkaniu z Agentem. Życie Plus jest obsługiwane przez System Obsługi Sprzedaży Rubinet dający możliwość Agentowi poprzez połączenie on-line na zawieranie umów w prosty i szybki sposób na miejscu u Klienta. Pan Adam był zadowolony z jeszcze jednego powodu. Dzień po podpisaniu umowy wyjeżdżał służbowo na kilka dni samochodem i mógł być spokojny, bowiem ubezpieczenie działa już na dzień po jego podpisaniu.

Zanim Pan Adam zdecydował się na polisę Życie Plus zapytał swojego Agenta:

Na jaką kwotę powinienem ubezpieczyć siebie i rodzinę na wypadek choroby i nieszczęśliwego zdarzenia i ile będzie wynosić składka miesięczna?

Jeżeli posiada rodzinę najlepiej wybrać zakres Życie Plus na wysokie sumy ubezpieczenia z dodatkowym pełnym pakietem zdrowotnym i rodzinnym za 70 zł miesięcznie.

Na ile powinienem ubezpieczyć kredyt hipoteczny, a także inne zaległości?

Każdy powinien posiadać ubezpieczenie na życie na kwotę przynajmniej dwuletnich zarobków + wysokość wszystkich zadłużeń (kredytów itd.). Na przykład dla zarobków 3 000 zł miesięcznie i kredytu w wysokości 250 000 zł suma ubezpieczenia powinna wynosić 320 000 zł. Składka miesięczna wynosi wówczas około 115 zł.

Chciałbym też kompleksowo zabezpieczyć dziecko. Na jakie kwoty powinienem je zabezpieczyć?

Do kwoty jak powyżej (322 000 zł) Pan Adam powinien dołożyć kwotę niezbędną do wykształcenia dziecka (około 150 000 zł) czyli z jednym dzieckiem suma ubezpieczenia powinna wynosić ok. 470 000 zł (składka 160 zł miesięcznie).

Udostępnij artykuł: