Strefa VIP: Z Andersem pod rękę

BANK 2009/10

Licząca ponad milion mieszkańców Kopenhaga nie przytłacza swym ogromem, czaruje za to niepowtarzalną atmosferą.Turyści nazywają ją Paryżem Północy, porównują z Wenecją albo Amsterdamem. I nie ma w tym cienia przesady.

Aleksander Z. Rawski

Włodarze tego wikingowego grodu nie wyhodowali dżungli szklano-betonowych wieżowców – budynki rzadko sięgają trzeciego piętra. Miasto łączy gościnność i radość życia z odrobiną skandynawskiej melancholii. Nastrój tworzą ludzie o szalonych pomysłach i nieprzeciętnym poczuciu humoru, liczne kawiarnie, całonocne dyskoteki, koncerty i występy artystów na wolnym powietrzu, tysiące rowerzystów, znakomite piwo Calsberg ze 150-letnią tradycją i oczywiście słynne ogrody Tivoli. Poza tym – co jest niewątpliwą zaletą – miasto można obejść pieszo w ciągu jednego dnia.

 

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: