Strefa VIP: Z garażu w świat

BANK 2017/07-08

Polski rynek jachtowy jest znaczącą częścią rynku światowego, zwłaszcza w najbardziej popularnym segmencie jachtów motorowych do 9 m długości z silnikami zaburtowymi i jachtów żaglowych. Tu zresztą jesteśmy europejskim liderem i drugim producentem na świecie po USA.

Krzysztof Mika, Michał Bąk

Te łodzie oraz jachty żaglowe produkowane w Polsce stanowią o sile naszego przemysłu. Ale produkujemy także luksusowe jachty motorowe powyżej 9 m i luksusowe personalizowane katamarany, które są bardzo wysoko cenione na świecie i są naszą wizytówką.

Polski przemysł jachtowy to ok. 900 firm, w których zatrudnionych jest ok. 35 tys. pracowników. Szacuje się, że obecnie jest od 150 do 200 stoczni. Są to zarówno małe zakłady będące w stanie wyprodukować od kilku do kilkunastu jednostek rocznie, jak i duże przedsiębiorstwa zatrudniające od 500 do 1000 osób i produkujące kilkaset jachtów żaglowych lub łodzi motorowych, praktycznie każdego typu.

Czołowe firmy, któ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: