Z Revolut można już łatwo wesprzeć Polską Akcją Humanitarną, Rak’n’Roll i Otwarte Klatki

Bezgotówkowo / Z rynku

Revolut, globalna platforma usług finansowych, zaprosił do współpracy 3 wiodące organizacje dobroczynne z Polski: Polską Akcję Humanitarną, Rak’n’Roll i Otwarte Klatki. Klienci Revolut będą mogli wspierać poprzez funkcję Donations szczytne cele w obszarze onkologii, ekologii i pomocy humanitarnej.

Revolut Donations Polska
Fot. Revolut

Revolut, globalna platforma usług finansowych, zaprosił do współpracy 3 wiodące organizacje dobroczynne z Polski: Polską Akcję Humanitarną, Rak’n’Roll i Otwarte Klatki. Klienci Revolut będą mogli wspierać poprzez funkcję Donations szczytne cele w obszarze onkologii, ekologii i pomocy humanitarnej.

Klienci @RevolutApp będą mogli wspierać poprzez funkcję #Donations szczytne cele w obszarze onkologii, ekologii i pomocy humanitarnej #Revolut @PAH_org @otwarteklatki

Podczas pandemii koronawirusa szczególnie ważne jest dzielenie się z innymi i wspieranie potrzebujących. Dlatego, po udanym starcie zbiórki dla grup ratowniczych Polskiego Czerwonego Krzyża, w ramach której użytkownicy aplikacji przekazali już mikro-datki w kwocie ponad 150 tys. zł, Revolut zaprosił do współpracy trzy wiodące organizacje dobroczynne z Polski.

Koronawirus uderzył także w Pajacyka. Najbardziej znany w Polsce program dożywiania dzieci opiera się na wydawaniu posiłków w szkołach i placówkach środowiskowych. Ze względu na zamknięcie szkół Polska Akcja Humanitarna stanęła przed wyzwaniem logistycznym oraz koniecznością dostarczenia posiłków w inny sposób. PAH dostarczyła w kwietniu 15,4 tony żywności do blisko ośmiuset rodzin. Pajacykowi niezbędne jest jednak wsparcie, by program dostarczania żywności był kontynuowany, zwłaszcza jeśli szkoły będą zamknięte.

Czytaj także: Revolut pomaga wspierać cele dobroczynne. Donations umożliwia automatycznie przekazywanie “końcówki” z codziennych transakcji >>>

Covid-19 jest niezwykle groźny dla osób w podeszłym wieku, którym pomoc niesie Polski Czerwony Krzyż, jak również dla chorych z obniżoną odpornością. Wśród nich, grupą szczególnie narażoną są pacjenci onkologiczni. Rak’n’Roll to organizacja, która pomaga im leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością pomimo choroby. Przejście przez raka wymaga wsparcia osób wokół. W czasie pandemii, która mocniej obnażyła niedoskonałości systemu, takie wsparcie jest jeszcze ważniejsze. Revolut będzie zachęcał swoich klientów do wpłacania mikrodatków i pomagania podopiecznym Rak’n’Roll w przejściu przez raka.

Nie brakuje opinii, że epidemia koronawirusa wybuchła na tzw. mokrych targach, gdzie liczne gatunki zwierząt hodowlanych i dzikich, są przetrzymywane, niekiedy w bardzo zatłoczonych klatkach i sprzedawane w celach konsumpcyjnych. Otwarte Klatki to organizacja, która przeciwstawia się maltretowaniu zwierząt na skalę przemysłową i promuje dietę roślinną, jako rozwiązanie służące poprawie naszego zdrowia. Revolut będzie wspierał realizowaną przez Otwarte Klatki ogólnopolską kampanię RoślinnieJemy.

“Nadszedł czas na wzajemną pomoc i dzielenie się z innymi

“Nadszedł czas na wzajemną pomoc i dzielenie się z innymi. Jestem dumny z tego, że użytkownicy Revolut aktywnie wspierają cele dobroczynne. Wspólnie z naszymi nowymi partnerami rzucimy wyzwanie ważnym współczesnym problemom - epidemii raka, ubóstwu i złej diecie, maltretowaniu zwierząt” - powiedział Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

“Nikt nie mógł przypuszczać, że wybuchnie pandemia, która zmusi nas do zmiany całej logistyki programu Pajacyk. Nie możemy pozwolić by na skutek kwarantanny posiłki nie docierały do dzieci. Fundusze, które zbieramy sprawią, że nasz program będzie mógł być kontynuowany. Dziękujemy użytkownikom Revolut za wsparcie Pajacyka i gotowość niesienia pomocy. Podzielmy się posiłkiem” - powiedziała Anna Zubala z Polskiej Akcji Humanitarnej.

“Rak, podobnie jak Covid-19, to choroba o zasięgu globalnym, przekraczająca wszelkie granice. Nasi podopieczni nie mogą czekać z leczeniem na koniec pandemii. To nasza pomoc musi odpowiadać na nowe wyzwania - wsparcie psychologiczne w sytuacji dodatkowego zagrożenia zdrowia i życia, zapewnienie środków ochrony osobistej, organizację bezpiecznego transportu lub noclegu dla utrzymania ciągłości terapii. Wasze wsparcie będzie dla nich sygnałem, że nie są z tym sami i wiele osób chce im pomóc” - powiedziała Joanna Rokoszewska-Łojko z Rak’n’Roll.

“W zeszłym roku otrzymaliśmy status Top Charity od Animal Charity Evaluators, co oznacza, że jesteśmy jedną z czterech najskuteczniejszych organizacji na świecie działających na rzecz zwierząt. Nasz cel to zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez informowanie o warunkach ich chowu, systemowe zmiany i promocję roślinnej diety. Prosimy użytkowników Revolut o wsparcie naszych działań, ponieważ w tym trudnym czasie nie możemy zapomnieć o sobie, ale też o zwierzętach, które nadal potrzebują naszej pomocy” - powiedziała Aleksandra Knotz z Otwartych Klatek.

Funkcja darowizn w aplikacji Revolut

Klienci Revolut w Polsce mogą łatwo i szybko przekazywać mikrodatki na rzecz organizacji PCK, PAH, Rak’n’Roll i Otwarte Klatki poprzez funkcję darowizn (Donations) bezpośrednio z poziomu aplikacji. Pozwala ona zaokrąglać końcówki z codziennych wydatków, by zasiliły one wybraną organizację dobroczynną. Klienci mogą też przekazać za jej pośrednictwem jednorazowy datek lub wsparcie cykliczne w wybranej przez siebie kwocie. 

100% datków przekazanych przez klientów Revolut trafi do organizacji dobroczynnych. Firma Revolut nie obciąży donacji żadnymi opłatami. Nie ma kwoty minimalnej datku a funkcja dobroczynna może być w każdej chwili włączona lub wyłączona przez użytkownika z poziomu aplikacji.

Źródło: Revolut
Udostępnij artykuł: