Z wizytą w Banku Spółdzielczym w Limanowej

Bankowość spółdzielcza

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest miejscem otwartym dla dzieci i młodzieży. Mieli okazję się o tym przekonać uczniowie klas piątych z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 4 z Limanowej, którzy 24 września br. pod opieką nauczycieli Zofii Pachut, Bożeny Daniel i Ewy Kruczek odwiedzili nasz Bank.

Wizyta w Banku Spółdzielczym w Limanowej
Fot. Bank Spółdzielczy w Limanowej

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest miejscem otwartym dla dzieci i młodzieży. Mieli okazję się o tym przekonać uczniowie klas piątych z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 4 z Limanowej, którzy 24 września br. pod opieką nauczycieli Zofii Pachut, Bożeny Daniel i Ewy Kruczek odwiedzili nasz Bank.

Bank Spółdzielczy w Limanowej jest miejscem otwartym dla dzieci i młodzieży #BankiSpółdzielcze

Uczniowie w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”, którą od lat wspiera Bank Spółdzielczy w Limanowej, przybyli w odblaskowych kamizelkach. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych podczas drogi do i ze szkoły, dzieciom zostały wręczone odblaski, a także został przekazany pakiet zawieszek odblaskowych dla innych uczniów Szkoły.Bankowych gości przywitała Zofia Szewczyk – Dyrektor Handlowy Banku, która opowiedziała o bankowości spółdzielczej i  tajnikach pracy w Banku. Dzieci miały okazje dowiedzieć się m.in.: czym dokładnie zajmuje się bank, co to jest oprocentowanie kredytów i depozytów, kto może otrzymać kredyt i do czego przydaje się konto bankowe. Uczniowie zadawali ciekawe pytania, na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi. W nagrodę za wytężona prace dzieci uczestniczyły w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Zgłębienie tajników pracy „skarbcowego”

Interesujące okazało się także zgłębienie tajników pracy „skarbcowego”, co niezwykle ciekawie przedstawił Paweł Golonka. Dzieci nauczyły się jak rozpoznać autentyczność pieniędzy i jak postępować w przypadku wejścia w posiadanie fałszywego banknotu. Nie lada gratką było ujrzenie na własne oczy i dotknięcie pliku 100 tysięcy złotych.Czytaj także: Bank Spółdzielczy w Limanowej: aplikacja BSLMobile z bezpłatnymi powiadomieniami Push już dostępna >>>

Ponad 140-letnie tradycje Banku

Następnie Sabina Załupska i Anna Kądziołka – z Zespołu Produktów Bankowych i Marketingu, oprowadziły grupę po Banku i przybliżyły charakter pracy na poszczególnych stanowiskach. Przedstawiły także historię Banku, który ma bogate ponad 140-letnie tradycje. Pan Sylwester Smoleń z działu kredytów opowiedział o swojej pracy. Wyjaśnił pojęcie zdolności kredytowej i jakie trzeba spełnić warunki, aby otrzymać kredyt.  Uczniowie mieli także możliwość zasiąść w fotelu Prezesa Banku oraz wczuć się w rolę asystentek Zarządu, odbierając połączenia telefoniczne. Pani Natalia Hebda z sekretariatu pokazała dzieciom centralę telefoniczną i zademonstrowała jak łączyć i przeprowadzać bankowe rozmowy.Dzieci opuściły Bank z uśmiechami na twarzy i drobnymi upominkami. Spotkanie sprawiło wszystkim dużo radości.
Udostępnij artykuł: