Za wyjazdy na ferie zimowe zapłacimy więcej niż rok temu

Bez krawata

Kto zamierza spędzić ferie zimowe poza Polską, w tym roku zapłaci za nie więcej. Wszystko przez kursy walut. Zdrożało nie tylko euro, ale też dolar.

Paszport z pieniędzmi na tle wyciągu narciarskiego
Fot. stock.adobe.com/Ljiljana

Kto zamierza spędzić ferie zimowe poza Polską, w tym roku zapłaci za nie więcej. Wszystko przez kursy walut. Zdrożało nie tylko euro, ale też dolar.

Kto zamierza spędzić #ferie zimowe poza Polską, w tym roku zapłaci za nie więcej. Zdrożało nie tylko #euro, ale też #dolar #złoty #PLN #USD

Dla narciarzy, którzy chcieliby skorzystać z oferty na przykład alpejskich stoków, kluczowa jest informacja, że euro kosztuje dziś ok. 4,30 zł, podczas gdy w ferie zimowe w 2018 r. było to 4,15 zł.Z kolei, jeśli ktoś wybiera się poza Europę, do krajów gdzie turyści posługują się dolarem, musi być gotowy zapłacić za niego 3,75 zł. Rok temu było to 3,35 zł. W przeliczeniu na PLN, za te same zakupy trzeba dziś więc zapłacić o 12% więcej niż rok temu!

Kurs pozostanie raczej stabilny

Jednak z transakcjami walutowymi związanymi z wyjazdami na ferie nie trzeba się szczególnie spieszyć, ze względu na sytuację na rynku walutowym.– Ostatnie trzy miesiące charakteryzowały się małą zmiennością pod względem ceny złotego, wahania sięgały 3-4 groszy – mówi Maciej Leściorz z CMC Markets.– Aktualnie euro rośnie w relacji do dolara, co pośrednio umacnia też złotego – dodaje ekspert. Może więc okazać się, że odczekanie z zakupem waluty przed zagranicznym wyjazdem może przynieść zmianę ich kursu na nieco korzystniejszy, choć ze względu na relatywnie stabilną sytuację, różnice nie będą znaczne.

Źródło: MarketNews24

 
Udostępnij artykuł: