Zacharias Piperidis pełniącym obowiązki prezesa zarządu T-Mobile Polska

Kadry / Tylko u nas

Prezes T-Mobile Polska Miroslav Rakowski złożył rezygnację na ręce Rady Nadzorczej, motywując decyzję nowymi wyzwaniami poza Grupą Deutsche Telekom. Rada Nadzorcza T-Mobile Polska podjęła decyzję, iż od 1 listopada br. pełniącym obowiązki prezesa zarządu będzie Zacharias Piperidis.

Prezes T-Mobile Polska Miroslav Rakowski złożył rezygnację na ręce Rady Nadzorczej, motywując decyzję nowymi wyzwaniami poza Grupą Deutsche Telekom. Rada Nadzorcza T-Mobile Polska podjęła decyzję, iż od 1 listopada br. pełniącym obowiązki prezesa zarządu będzie Zacharias Piperidis.

Zacharias Piperidis jest obecnie Członkiem Zarządu ds. Operacyjnych w Grupie OTE w Grecji. Będzie łączył obowiązki w obu Spółkach do czasu powołania nowego Prezesa T-Mobile Polska. Miroslav Rakowski pozostanie w Spółce do końca roku, aby zapewnić płynne przekazanie obowiązków i wprowadzić Zachariasa Piperidisa we wszystkie obszary działalności firmy.

“Chciałbym podziękować Miroslavowi Rakowskiemu za pracę, jaką wykonał w ciągu ostatnich blisko czterech lat w Polsce. Od czasu jego nominacji T-Mobile Polska przeszła wiele zmian, wliczając w to przeprowadzony w rekordowym czasie rebranding oraz modernizację sieci, która sprawiła, że Spółka posiada obecnie najlepszą sieć w Polsce. Firma wprowadziła również w tym czasie mobilne płatności NFC z usługą MyWallet i rozwijała usługi bankowe, a także pozyskała częstotliwości niezbędne do oferowania klientom usług w technologii LTE" - powiedział Michael Wilkens, Przewodniczący Rady Nadzorczej T-Mobile Polska.

Piperidis jest związany z sektorem telekomunikacyjnym od ponad 20 lat i w tym czasie nie tylko miał okazję wykorzystywać w pełni swoje kompetencje w dziedzinie technologii, ale również zdobył bogate doświadczenie w dziedzinie marketingu. Od 2011 jest Członkiem Zarządu ds. Operacyjnych w Grupie OTE zarządzającym segmentem stacjonarnym i mobilnym. Pełni również funkcje Przewodniczącego oraz Członka Rad Nadzorczych w spółkach zależnych Grupy: COSMOTE-Greece, Germanos-Greece, Cosmote-Romania, AMC-Albania. W okresie od listopada 2007 do 2011 roku sprawował w Grupie COSMOTE funkcję Członka Zarządu ds. Handlowych Grupy odpowiedzialnego za zarządzanie segmentem mobilnym oraz spółkami zależnymi (np. Germanos, Cosmote Romania, Globul). Od 2005 do 2007 roku był Członkiem Zarządu ds. Sieci w Wind Hellas. W 2002 roku dołączył do Grupy OTE obejmując pozycje kierownicze w spółkach OTE International (Grecja) oraz Rom Telecom (Rumunia). Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 1994 roku w Vodafone Greece, aby później przejść do O2 Germany na stanowisko konsultanta ds. wydajności sieci.

Piperidis posiada dyplom inżyniera elektryka z Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Atenach oraz magistra z zakresu komunikacji i przetwarzania sygnałów z uniwersytetu Imperial College of Science, Technology & Medicine w Londynie. Posiada również tytuł MBA Uniwersytetu Heriot-Watt w Edynburgu. Urodził się w 1968 roku i jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Źródło: www.t-mobile.pl

Udostępnij artykuł: