Zainwestuj w bezpieczeństwo

Finanse i gospodarka

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem. Jak je minimalizować? Jednym ze sposobów może być połączenie pakietu Assistance dla firm z możliwością budowy kapitału chronionego w polisie ubezpieczeniowej. Pierwszy w Polsce pakiet abonamentowy łączący tego typu usługi, wprowadza na rynek firma Agent Transfer.

Po co firmie Assistance

Ubezpieczenie działalności gospodarczej to jeden ze sposobów na usprawnienie zarządzania. Pozwala na przystępny cenowo dostęp do zewnętrznych ekspertów. W ofercie rynkowej przygotowanej przez Agent Transfer znajduje się kilkanaście rozmaitych usług firmowego Assistance. Obejmują one pomoc w codziennych dla przedsiębiorstwa sytuacjach: od szkoleń BHP, przez obsługę biurową i IT, po pomoc prawną, czy Assistance lotniczy, ułatwiający służbowe podróże.

Ubezpieczenie tego rodzaju szczególnie przydatne jest dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dla przykładu – assistance flotowy umożliwia MŚP korzystanie z procedur zakupu samochodów, dostępnych do tej pory wyłącznie dla największych odbiorców. Z kolei assistance odszkodowań oznacza, że o płynność wypłat należnych firmie odszkodowań dbać będzie wyspecjalizowana kancelaria prawna. – Dzięki Assistance, zaawansowane usługi stają się dostępne nawet dla małych firm – tłumaczy Artur Kuczmowski, członek zarządu firmy Agent Transfer. – Ubezpieczając te obszary działalności, które nie są główną domeną przedsiębiorstwa, lecz mają wpływ na jego funkcjonowanie, możemy skupić się na tym, co najważniejsze w naszym biznesie.

A po co kapitał chroniony

Pakiet ubezpieczeniowo-oszczędnościowy umożliwiający inwestowanie zgromadzonych środków w funduszach inwestycyjnych, to rozwiązanie zmniejszające ryzyko finansowe. Zgromadzone na nim środki są w większości chronione przed egzekucją komorniczą. To o tyle istotne, że większość przedsiębiorców (wszystkie osoby prowadzące działalność na własny rachunek, a także członkowie zarządu spółek kapitałowych) odpowiedzialność finansową ponosi całym swoim majątkiem. W przypadku bankructwa, kapitał wyłączony z postępowania komorniczego może być zatem na wagę złota. W warunkach coraz częstszych zatorów płatniczych w gospodarce, na których cierpią najbardziej małe i średnie przedsiębiorstwa, posiadanie polisy ubezpieczeniowo-oszczędnościowej nabiera dodatkowego znaczenia.

Co to jest „Bezpieczny Biznes”

Bezpieczny Biznes to pierwszy w Polsce produkt abonamentowy integrujący ubezpieczenie Assistance, z możliwością budowy kapitału chronionego. – Opłacając abonament chroniący działalność gospodarczą i korzystając z pomocy zewnętrznych ekspertów, mamy jednocześnie możliwość budowy – wyłączonego w większości z egzekucji komorniczej – kapitału chronionego – mówi Artur Kuczmowski. Nowe narzędzie abonamentowe dostępne jest w formie sześciu opcjonalnych pakietów, obejmujących od czterech do siedemnastu usług Assistance wspomagających prowadzenie firmy. Przedsiębiorca opłacający abonament otrzymuje za Assistance fakturę VAT. Jednocześnie, udostępniane mu są produkty ubezpieczeniowo-oszczędnościowe, umożliwiające aktywne inwestowanie środków w fundusze inwestycyjne oraz budowę kapitału chronionego.

http://bezpieczny.biz/

Udostępnij artykuł: