Zamiast terminala płatniczego smartfon czy tablet. Fiserv i Visa przeprowadziły pierwszą transakcję PIN on Mobile

Bezgotówkowo

Nowe rozwiązanie Fiserv - terminal płatniczy w aplikacji mobilnej - obsługuje technologię PIN on Mobile, upraszcza przyjmowanie płatności przez przedsiębiorców niezależnie od wielkości ich biznesu

Płatność kartą na telefonie
Fot. stock.adobe.com/Production Perig

Nowe rozwiązanie Fiserv - terminal płatniczy w aplikacji mobilnej - obsługuje technologię PIN on Mobile, upraszcza przyjmowanie płatności przez przedsiębiorców niezależnie od wielkości ich biznesu

.@Fiserv umożliwia przedsiębiorcom przyjmowanie płatności bezgotówkowych na ich własnych urządzeniach takich jak smartfony lub tablety #VISA #Fiserv @VISA_PL

First Data, obecnie część Fiserv (NASDAQ: FISV), umożliwia przedsiębiorcom przyjmowanie płatności bezgotówkowych na ich własnych urządzeniach takich jak smartfony lub tablety niezależnie od kwoty i bez konieczności zastosowania dodatkowego sprzętu, dzięki technologii PIN on Mobile. Rozwiązanie to pozwoli w skali światowej zwiększyć wykorzystanie mobilnych urządzeń jako terminali płatniczych.

Przełom dla małych firm i usługodawców działających w terenie

Technologia PIN on Mobile to przełom dla małych firm i usługodawców działających w terenie. Dzięki niej wprowadzenie kodu PIN na urządzeniach mobilnych jest proste i bezpieczne. Upraszcza przyjmowanie płatności, umożliwiając obsługę transakcji zbliżeniowych z użyciem kodu PIN bez konieczności stosowania osobnego czytnika kart czy urządzenia do autoryzacji płatności. To rozwiązanie  pozwala na wygodną obsługę płatności bezgotówkowych nawet mikroprzedsiębiorstwom.

Rozwiązanie pilotażowo wdrażane w Polsce

Fiserv, światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych, przeprowadził niedawno pierwszą transakcję PIN on Mobile na swoim terminalu płatniczym w aplikacji. Po przeprowadzeniu testów bezpieczeństwa rozwiązanie, opracowane wspólnie z firmami Visa, Samsung i PayCore, jest pilotażowo wdrażane w Polsce. Planowana jest dalsza ekspansja w regionach EMEA i APAC.

Czytaj także: SoftPOS: darmowy terminal płatniczy dla każdego…kto ma telefon Samsunga >>>

– Zmienia się sposób, w jaki ludzie chcą dokonywać płatności – mówi John Gibbons, wiceprezes i dyrektor regionu EMEA w Fiserv. – Płatności zbliżeniowe są coraz bardziej powszechne, jednak ponad 23 miliony* mikroprzedsiębiorców w samej Europie nie zawsze posiada terminale umożliwiające ich przyjmowanie. Dbamy o to, aby żaden przedsiębiorca nie został pominięty – pomagamy w prowadzeniu działalności z wykorzystaniem płatności bezgotówkowych, przekształcając smartfony w urządzenie do przyjmowania transakcji kartowych.

Najnowsze rozwiązanie Fiserv, które jest obecnie dostępne na wybranych urządzeniach firmy Samsung, wykorzystuje komunikację bliskiego zasięgu (NFC). Płatności można dokonywać za pomocą kart zbliżeniowych, telefonów komórkowych z funkcją NFC lub innych urządzeń z funkcją NFC np. technologiami wearables.

Kamień milowy dla nowoczesnych przedsiębiorców

– Ta innowacyjna usługa jest kamieniem milowym dla nowoczesnych przedsiębiorców. Pozwoli użytkownikom telefonów komórkowych Samsunga robić coś więcej niż tylko nimi płacić: zapewni możliwość przyjmowania płatności w miejscach i sytuacjach, w których inaczej nie byłoby to możliwe  – mówi Marcin Garbarczyk, dyrektor ds. marketingu i strategii w Samsung Electronics Polska.

Fiserv posiada oficjalną zgodę Visa na autoryzowanie płatności zbliżeniowych za pomocą kodu PIN na ekranie smarfona bądź tabletu w ramach programu wdrażania technologii  Visa Tap to Phone.

– Dzięki technologii Visa Tap to Phone z funkcją użycia PIN-u, sprzedawcy, niezależnie od skali działalności, zwłaszcza ci pracujący poza siedzibą firmy – jak hydraulicy, architekci krajobrazu czy kurierzy – będą teraz mogli przyjmować płatności elektroniczne w swoich telefonach – szybko bezpiecznie i wygodnie– mówi Katarzyna Zubrzycka, Head of Merchant Sales & Acquirer, Central Eastern Europe, Visa.

Do bezpiecznego przetwarzania transakcji rozwiązanie Fiserv wykorzystuje oprogramowanie EMV dostarczone przez PayCore.

– Cieszymy się, że PayCore jest dostawcą technologii dla tego innowacyjnego rozwiązania – mówi Turgut Güney, dyrektor generalny PayCore. – Jesteśmy pewni, że ta przełomowa technologia przyspieszy wykorzystanie smartfonów i tabletów jako terminali POS na rynku, umożliwiając transakcje na dowolną kwotę przeprowadzane w bezpiecznym środowisku.

Źródło: Fiserv Polska
Udostępnij artykuł: