Zamknięcie administracji rządowej w USA – dzień siódmy

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) straciło na wartości wobec dolara amerykańskiego (USD) po osiągnięciu rocznego maksimum na poziomie 1.3645 w ubiegłym tygodniu.

Euro (EUR) straciło na wartości wobec dolara amerykańskiego (USD) po osiągnięciu rocznego maksimum na poziomie 1.3645 w ubiegłym tygodniu.

Para obecnie notowana jest około wartości 1.3560 przez to, że niebezpieczeństwo związane z bankructwem USA wcale się nie zmniejszyło. Kongres ma czas do 17 października na przegłosowanie podniesienia limitu zadłużenia.

Dolar amerykański (USD) osiągnął najniższą wartość od sześciu miesięcy na poziomie 96.92 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Para może osiągnąć jeszcze niższe wartości w związku z zamknięciem administracji amerykańskiej.

Akcje

US 500 (SPI) w piątek umocnił się i odzyskał część swoich strat dotykając wartości na poziomie 1685. Jednak indeks utrzymuje swój "niedźwiedzi" trend na który duży wpływ ma już siódmy dzień zamknięcia administracji w USA.

Towary

WTI Crude (OIL) znajduje się w konsolidacji w obszarze 102 - 104 dolarów amerykańskich za baryłkę. Cena ropy naftowej znajduje się pod presją, a rynek ropy wygląda na "niedźwiedzi".

Para dnia i Opcje FX

Złoto odbiło się z najniższej wartości od miesiąca 1277 do wartości na poziomie 1325 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal testował swój opór na poziomie 1325 i wygląda na to, że traderzy odsunęli się od inwestycji na walutach ze względu na zamknięcie administracji w USA. 

Inwestorzy, aby skorzystać ze wzrostu na tym metalu, powinni wybierać opcje “CALL" na XAUUSD.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: