Zapoznaj się z kredytem

Polecamy

Na rynku finansowym dostępnych jest wiele ofert pozwalających na uzyskanie środków pieniężnych w formie kredytu lub pożyczki. Jednak każda z nich opiera się na innych warunkach i docelowo skierowana jest dla innych potrzeb. Jedno jest pewne – każda z tych form powinna zostać dopasowana indywidualnie do klienta. Kamil Muskus – Dyrektor Badań i Rozwoju firmy Compass Money – opowiada o różnicach pomiędzy dostępnymi rozwiązaniami.

Na rynku finansowym dostępnych jest wiele ofert pozwalających na uzyskanie środków pieniężnych w formie kredytu lub pożyczki. Jednak każda z nich opiera się na innych warunkach i docelowo skierowana jest dla innych potrzeb. Jedno jest pewne – każda z tych form powinna zostać dopasowana indywidualnie do klienta. Kamil Muskus – Dyrektor Badań i Rozwoju firmy Compass Money – opowiada o różnicach pomiędzy dostępnymi rozwiązaniami.

Pożyczka czy kredyt?

Najważniejsze jest zrozumienie różnicy pomiędzy kredytem a pożyczką. Założeniem obu tych opcji jest zaciągnięcie długu i często – właśnie z tego powodu – te dwa pojęcia są niesłusznie stosowane zamiennie. Kredyty podlegają prawu bankowemu, natomiast istotne postanowienia dotyczące umowy pożyczki zawiera Kodeks Cywilny. Według istniejących przepisów kredytodawca zobowiązuje się oddać do dyspozycji kredytobiorcy na oznaczony w umowie czas kwotę środków pieniężnych, które są przeznaczone na konkretny cel – kredytobiorca bierze na siebie odpowiedzialność zwrotu kredytu wraz z odsetkami w oznaczonych terminach spłaty oraz zapłaty prowizji. W przypadku pożyczek pożyczkodawca przenosi na pożyczkobiorcę własność pieniędzy lub rzeczy oznaczonych co do gatunku, które należy zwrócić. Pożyczki mogą być odpłatne lub nieodpłatne i nie ma obowiązku informowania pożyczkodawcy o tym, na jaki cel zaciągane jest zobowiązanie – mówi Kamil Muskus z firmy Compass Money.

Nieruchomości

Najczęściej udzielanym kredytem na zakup lub budowę nieruchomości jest kredyt hipoteczny. Jest to kredyt długoterminowy zabezpieczony hipoteką. Jeśli jednak nie została ona ustanowiona, obowiązuje nas zabezpieczenie tymczasowe – ubezpieczenie kredytu, poręczenie, weksel czy blokada środków na rachunku. Kredyt hipoteczny uruchamiany jest w całości lub w transzach, co oznacza, że pełna kwota albo jej części przelewane są na rachunek sprzedającego, na przykład dewelopera. Zdaniem Kamila Muskusa kredyt powinien zostać zaciągnięty w polskiej walucie – „Najbardziej opłacalne i pewne jest spłacanie kredytu w złotówkach, dzięki czemu znamy stałą kwotę raty a naszego portfela nie obciążą żadne zmiany kursu walut, które nie raz zaskoczyły kredytobiorców”. Kredyt mieszkaniowy oferowany przez firmę Compass Money to gwarancja bezpieczeństwa spłaty. To, co wyróżnia ofertę na tle konkurencji to nawet 95% finansowanie wartości nieruchomości, 0% prowizji za udzielenie kredytu czy akceptacja różnorodnych źródeł dochodu. Dzięki niemu wymarzone cztery kąty są na wyciągnięcie ręki.

Plus daje minus

Osoby, które w jednym czasie spłacają kilka kredytów, a także mają niestabilne zarobki, często decydują się na konsolidację swoich zobowiązań. „Jest to zsumowanie kredytów w jeden, bardzo często o łącznie obniżonej racie. Pozwala to na spłacenie aktualnych pożyczek, długów czy debetu. Ponadto, decydując się na kredyt konsolidacyjny, mamy możliwość rozłożenia spłaty oraz dobrania większej ilości pieniędzy. Przykładowo, jeżeli łączna suma naszych kredytów wynosi 20 000, możemy zdecydować się na kredyt konsolidacyjny wysokości 30 000, czyli pozostałą różnicę można wykorzystać na remont mieszkania czy rodzinne wakacje” – dodaje Kamil Muskus. Kredyt konsolidacyjny pomaga w spłaceniu wszelkich aktualnych zaległości. Compass Money oferuje kredyty konsolidacyjne, które przyznawane są w krótkim czasie nawet osobom ze złą historią BIK. Co więcej, doradcy firmy dopełniają wszelkich formalności za klientów. W efekcie skutkuje to nawet 50% obniżeniem raty kredytu.

A może chwilówka?

To, co charakteryzuje szybkie pożyczki, to łatwość uzyskania, krótki okres spłaty oraz niska prowizja. Bardzo często przyznawane są one na dowód, dzięki czemu niskie zarobki nie dyskwalifikują pożyczkobiorcy, który pilnie potrzebuje dodatkowej, niewielkiej kwoty. Co więcej, pożyczki przyznawane są zazwyczaj na dowolny cel, którego nie trzeba podawać.

„Compass Money wyszło naprzeciw potrzebom swoim klientów, którzy w ciągłym zabieganiu stawiają na proste i szybkie rozwiązania. Stworzyliśmy platformę internetową kompasik.pl do udzielania szybkich pożyczek bez zbędnych formalności. Elastyczne podejście do formy zatrudnienia, natychmiastowa decyzja i brak ukrytych kosztów pozwolą cieszyć się dodatkowymi finansami. Kompasik.pl udziela pożyczek do 10 000 zł. A to wszystko bez wychodzenia z domu” – dodaje Kamil Muskus z Compass Money.

Z działalnością gospodarczą

Silna konkurencja i szybko postępujący rozwój nowych technologii dotyczy praktycznie wszystkich sfer naszego życia – dobrze wiedzą o tym posiadacze większych lub mniejszych firm.  Wymaga to od przedsiębiorców stałego unowocześniania infrastruktury oraz polepszania oferowanych wyrobów czy usług. Leasing jest efektywną formą finansowania tego typu inwestycji, który pozwala na korzystanie ze środków trwałych bez konieczności ich bezpośredniego zakupu. „To idealna opcja dla firm, którym zależy na czasie i minimum formalności oraz dla tych, którzy z różnych względów nie mogą otrzymać kredytu. W leasing najczęściej brane są auta, maszyny, linie technologiczne, sprzęt biurowy czy medyczny. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy odciążają swój portfel” – podsumowuje Kamil Muskus.

Wiedza to podstawa

Odpowiedni wybór formy finansowania odpowiadającego naszym potrzebom zależy od znajomości różnic pomiędzy dostępnymi kredytami czy pożyczkami. Firma Compass Money to doświadczeni doradcy finansowi, którzy cenią indywidualne podejście do klienta i zapewniają pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania. Firma dysponuje wyłącznie polskim kapitałem, a ciągły rozwój oferowanych usług i profesjonalna obsługa klienta sprawiły, że Compass Money został wyróżniony tytułem Solidnej Firmy, Laurem Zaufania, Jakością Roku czy statuetką Firmy Przyjaznej Klientowi. Dlatego też Compass Money to optymalny wybór, by obrać właściwy kierunek finansów.

Źródło: Compass Money sp. z o.o.

Udostępnij artykuł: