Zaproszenie Klubu Polska 2025+: Zmiany klimatu a działalność człowieka. Czy jest już za późno?

ESG

Związek Banków Polskich i Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Klubu Polska 2025+, we wtorek 16 listopada 2021roku.

Źródło: ZBP

Związek Banków Polskich i Polskie Forum Akademicko-Gospodarcze zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Klubu Polska 2025+, we wtorek 16 listopada 2021roku.

Idea spotkania to dyskusja na temat zmian klimatycznych na świecie i w Polsce w kontekście listopadowego szczytu klimatycznego COP26 oraz ostatniego raportu Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) działającego przy ONZ, stwierdzającego, że części zmian klimatycznych być może nie da się już odwrócić, a jeśli chcemy zahamować globalne ocieplenie, musimy szybko i mocno obciąć emisje gazów cieplarnianych, ale również usunąć nadmiar CO2 z powietrza.

W czasie spotkania chcemy rozmawiać o priorytetach – co świat i co my, Polacy możemy zrobić, aby ograniczyć skutki zmian klimatycznych i wrócić na ścieżkę równowagi.

Co nas czeka jeśli zaniechamy działań w tym kierunku? Jak może wyglądać świat za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, jeśli dalej będziemy dawać posłuch tym, którzy konsekwentnie negują związek pomiędzy zmianami klimatu i katastrofami, jak choćby niedawna powódź w Niemczech, a działalnością człowieka?

Jak wygląda obecnie systemowe podejście do walki z globalnym ociepleniem na świecie i w Polsce i czy aby nie przekroczyliśmy już tzw. „point of no return” jeśli chodzi o trwałość zmian klimatycznych?

O tym chcemy rozmawiać na najbliższym spotkaniu Klubu Polska 2025+ z udziałem wybitnych ekspertów:

prof. Szymona Malinowskiego,

prof. Bogdana Chojnickiego,

Marcina Kowalczyka.

Spotkanie odbędzie się w otwartej formule online 16 listopada 2021 roku o godzinie 17:00.

Informacje: https://zbp.pl/Aktualnosci/Wydarzenia/Klub-Polska-2025-Zmiany-klimatu-a-dzialalnosc-czlowieka

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: