Zarząd KUKE powołany w niezmienionym składzie na nową kadencję

Kadry

Logo KUKE
Źródło: KUKE

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie na nową, trzyletnią kadencję. W skład zarządu weszli: Janusz Władyczak - prezes, Katarzyna Kowalska - wiceprezes, Tomasz Ślagórski - wiceprezes, podało KUKE.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy @KUKE_pl powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie na nową, trzyletnią kadencję #KUKE

„Cieszymy się, że efekty naszych działań zostały pozytywnie ocenione przez właścicieli i otrzymaliśmy nowy mandat do kontynuowania zmian w spółce zgodnie z przyjętą na początku tego roku trzyletnią strategią. Skupia się ona na transformacji cyfrowej, optymalizacji procesów oraz dalszej poprawie jakości obsługi klientów, co w konsekwencji powinno ugruntować naszą pozycję wśród liderów ubezpieczeń należności handlowych i sprawić, że będziemy najczęściej polecanym przez przedsiębiorców towarzystwem ubezpieczeniowym w tym segmencie. W centrum tych zmian jest wprowadzenie nowego systemu informatycznego, dzięki któremu możliwe będzie docelowo m.in. obniżenie kosztów działania, skrócenie procesów biznesowych oraz udostępnienie narzędzi wspierających firmy z sektora MŚP szukające swoich szans w eksporcie” – powiedział prezes KUKE Janusz Władyczak, cytowany w komunikacie.

Jedyna taka oferta na rynku

Należności eksportowe i krajowe ubezpieczone przez KUKE w tzw. części komercyjnej rosły dwa razy szybciej niż średnia rynkowa, a 20% wzrost r/r zbliżył się do ok. 50 mld zł wartości ubezpieczonych obrotów przez KUKE, podano także.

„W zakresie ubezpieczeń eksportowych gwarantowanych przez Skarb Państwa, gdzie KUKE jest jedynym podmiotem oferującym takie instrumenty w kraju, wartość udzielonej ochrony w przypadku średnio- i długoterminowych transakcji wyniosła 2,07 mld zł, czyli była aż o 58,2% wyższa niż rok wcześniej” – czytamy dalej.

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia długoterminowych projektów eksportowych o charakterze inwestycyjnym oraz produkty z gwarancjami Skarbu Państwa. Należy do Grupy PFR.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: