Zarządzanie: ON – szef i przywódca

NBS 2017/09

Każda firma i organizacja chce go mieć. Bo potrafi ustawić pracę, ma efekty, a ludzie chętnie go słuchają. Przywódca – i wszystko jasne.

Przemysław Barbrich

„Szok po odejściu szefa BRE Banku. Akcje banku tracą na wartości, chociaż spadek nie jest już tak gwałtowny jak dzień wcześniej, kiedy przecena wyniosła aż 9%” – donosił 6 marca 2008 r. „Puls Biznesu”. Zagrożenie związane z utratą lidera okazywało się w tamtych dniach na tyle niebezpieczne, że rynek spekulował także o innych zagrożeniach. Dziennikarz „Pulsu Biznesu” pytał: Czy razem z byłym prezesem banku odejdą „jego” ludzie? Nie bez kozery mówi się o „zakonie Lachowskiego”, zespole managerów, których dobierał przez lata. Jeśli na dziesięciu dyrektorów odejdzie powiedzmy pięciu, to dla banku będzie to poważny problem.

Od tamtych wydarzeń minęło prawie dziesięć lat, ale nadal osobowość lidera, przywódcy, głó...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: