Zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie do 1200 zł, będzie też dodatkowy trzymiesięczny zasiłek dla tracących pracę

Finanse osobiste / Rynek pracy

Rząd podwyższy zasiłek dla bezrobotnych do 1.200 zł i wprowadzi dodatkowy 3-miesięczny zasiłek w kwocie 1.300 zł, dla osób, które tracą pracę - powiedział w trakcie piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki Fot. Adam Guz / KPRM

Rząd podwyższy zasiłek dla bezrobotnych do 1.200 zł i wprowadzi dodatkowy 3-miesięczny zasiłek w kwocie 1.300 zł, dla osób, które tracą pracę - powiedział w trakcie piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

.@MorawieckiM: będzie dodatkowa osłona solidarnościowa, dodatkowy zasiłek 3-miesięczny, dla osób, które teraz tracą pracę w wysokości 1.300 zł #zasiłki #praca #ZasiłekdlaBezrobotnych #koronawirus @PremierRP

"Będziemy podnosić zasiłek dla osób bezrobotnych (...) będzie on podniesiony z poziomu dzisiejszego 860 zł do poziomu 1.200 zł, ale także (...) dodatkowa osłona solidarnościowa dodatkowy zasiłek 3-miesięczny, dla osób, które teraz tracą pracę w wysokości 1.300 zł na pewien okres" - powiedział premier.

Czytaj także: Prezydent: wyższy zasiłek dla bezrobotnych, 1200 zł po utracie pracy przez pandemię i wakacje kredytowe >>>

Premier: kryzys będzie prowadził do szybkiego spadku inflacji

Kryzys będzie prowadził do szybkiego spadku inflacji - ocenił w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

"Kryzys taki jak ten prawdopodobnie doprowadzi do zjawisk dezinflacyjnych, które będą prowadziły do spadku inflacji, i to być może bardzo szybkiego spadku, do poziomu mam nadzieję, nieprzechodzącego w deflację" - powiedział premier. 

Czytaj także: GUS: inflacja wyniosła 3,4 proc. rdr w kwietniu, żywność coraz droższa i to nie koniec podwyżek >>>

Morawiecki liczy, że spadek PKB Polski będzie niski i krótkotrwały

Premier Mateusz Morawiecki liczy, że w 2020 r. spadek PKB Polski będzie niski i krótkotrwały - wynika również z wypowiedzi premiera.

"Mam nadzieję, że ten rok będzie się charakteryzował niskim i krótkotrwałym spadkiem PKB, paroprocentowym, a w przyszłym roku odrobimy te straty, być może nawet odrobimy je z jakaś małą nawiązką" - powiedział premier.

Czytaj także: PKB w I kwartale 2020 r. wzrósł o 1,9 proc. rdr, prawdziwy obraz spowolnienia dopiero przed nami >>>

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: