Zawsze warto porozmawiać – o nowym oddziale Call Center Inter Galactica w Gdańsku

Finanse i gospodarka

Ponad 200 nowych miejsc współpracy - Call Center Inter Galactica, jedno z największych contact center w Polsce, otworzyło kolejny oddział firmy.

Ponad 200 nowych miejsc współpracy - Call Center Inter Galactica, jedno z największych contact center w Polsce, otworzyło kolejny oddział firmy.

Otwarcie oddziału CCIG w Gdańsku jest jednym z integralnych elementów strategii rozwoju spółki. Ten krok to efekt potrzeby uzupełnienia obszaru działania o północ Polski. To odpowiedź na zapotrzebowanie nowych i istniejących Klientów. - komentuje Marek Kurzyk, Chief Financial Officer w CCIG. Gdańsk jest pierwszym oddziałem spółki w tym regionie - wszystkie dotychczasowe lokalizacje firmy są skupione w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i świętokrzystkim. W skali kraju to oznacza 1355 dostępnych stanowisk konsultanckich i miejsce dla współpracy z ponad 3500 Konsultantami Telefonicznymi oraz 200 Managerami. Ekspansja firmy to naturalna konsekwencja rozwoju firmy, rozrastania się do tej pory realizowanych projektów, ale także nowych Kontrahentów w portoflio. - dodaje Kurzyk.

Przestrzenie Centrum Biurowego Neptun zostały przygotowane na potrzeby utworzenia 100 stanowisk konsultanckich. To oznacza ofertę współpracy dla ponad 200 osób - zarówno w charakterze Konsultantów Telefonicznych, jak i menedżerów niższego szczebla. Już teraz spółka obsługuje w tej lokalizacji dwóch Klientów - wiodące marki z branży ubezpieczeniowej oraz prawno-finansowej.

Call Center Inter Galactica swoją propozycję współpracy kieruje głównie do studentów, którym oferuje elastyczny, dostosowany do zajęć na uczelni grafik pracy, wypłaty w każdy piątek, ciekawe szkolenia i możliwości rozwoju, różnego rodzaju benefity - od kart sportowych i rabatowych, przez dostawy świeżych owoców, po konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Wszystko po to, aby zapewnić realizację zadań w komfortowej, luźnej i kreatywnej atmosferze.

Zarządzaniem nową lokalizacją zajmuje się istniejący już zespół menedżerów, którzy znają i rozumieją specyfikę biznesową regionu. Obok ekspertów w zakresie sprzedaży znajdują się specjaliści od raportowania, szkoleń i HR.

Jak podkreślają Członkowie Zarządu CCIG, Centrum Biznesowe Neptun zostało wybrane na oddział między innymi dlatego, aby sąsiedztwo uczelnianych kampusów i akademików ułatwiało dojazd z zajęć do pracy. To właśnie wysoki poziom uczelni w Trójmieście, które skupiają młodych, ambitnych ludzi był jednym z powodów, dlaczego CCIG zdecydowała się na nową lokalizację właśnie w tym miejscu.

Pomysł wyboru miasta Gdańsk na kolejny oddział CCIG wsparła Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA), z którą aktualnie nadal współpracujemy przy dalszej obsłudze inwestycji. - komentuje Marek Kurzyk.

InvestGDA to spółka miasta Gdańsk, która wspiera rozwój gospodarczy Metropolii Gdańskiej poprzez angażowanie się w projekty związne z rozwojem przedsiębiorczości oraz przyciąganiem bezpośrednich inwestycji gospodarczych. Spółka jest partnerem inicjatywy Invest in Pomerania. Alan Aleksandrowicz, Prezes Zarządu InvestGDA tak komentuje wejście CCIG do regionu pomorskiego: Wybór Gdańska na siedzibę nowego oddziału Call Center Inter Galactica bardzo nas cieszy. Ta decyzja jest dowodem na to, iż sektor usług prężnie się rozwija - przedsiębiorców przyciąga do metropolii szeroki dostęp do kadr, dogodne połączenia komunikacyjne oraz atrakcyjna oferta powierzchni biurowych. Jestem przekonany, iż inwestycja będzie miała pozytywny wpływ na dalszy rozwój tej branży w regionie. Partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania deklarują dalsze wsparcie dla inwestora.

- Inwestycja CCIG potwierdza trend ostatnich lat, że Trójmiasto jest bardzo atrakcyjnym miejscem na mapie inwestycyjnej sektora usług wspólnych. To już piąta nowa inwestycja w tym roku w sektorze outsourcingowym na Pomorzu - mówi Michał Kacprowicz, Project Manager w Invest in Pomerania.

Nowy oddziału CCIG w Centrum Biurowym Neptun w Gdańsku to już 10. lokalizacja na mapie geograficznej tej firmy, obok 3 lokalizacji we Wrocławiu, po 1 w Kielcach, Opolu i Częstochowie, a także centrali, oddziału back office w stolicy Dolnego Śląska oraz własnego centrum logistycznego w podwrocławskiej Długołęce.

Źródło: Call Center Inter Galactica

Udostępnij artykuł: