Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Wizjonerem Finansów

Z rynku

Zbigniew Jagiełlo, PKO Bank Polski
Zbigniew Jagiełlo, Fot. materiały prasowe PKO BP

Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej, kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” #ZbigniewJagiełło, prezes @PKOBP otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów #PKOBankPolski

W Konkursie „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń” kapituła, składająca się z osobistości polskiego świata finansów, nagradza przedsiębiorców wyróżniających się autorytetem, odważnymi decyzjami, zaangażowaniem i efektywnym zarządzaniem.

Zbigniew Jagiełło od 10 lat za sterami PKO BP

Zbigniew Jagiełło od 10 lat kieruje PKO Bankiem Polskim. W tym czasie zainicjował wiele projektów mających wpływ na kształt sektora bankowego w Polsce oraz pozycję banku jako niekwestionowanego jego lidera – pod względem osiąganych wyników finansowych i wdrażanych rozwiązań technologicznych.

Ostatnia dekada to – wyróżniający się w stuletniej historii banku – okres dynamicznego rozwoju. Dzięki działaniom podjętym w tym czasie, osiąga najwyższe zyski w sektorze – jego aktywa zwiększyły się do 324 mld zł, a badania Europejskiego Nadzoru Finansowego potwierdziły, że jest najodporniejszym bankiem w Europie. PKO Bank Polski jest też najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie, a we wrześniu 2018 r. jako jedyny spośród krajowych spółek dołączył do indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel.

Potencjał technologiczny

Technologiczny lider sektora pewnie porusza się również w cyfrowym świecie. Swoje przewagi konkurencyjne buduje wykorzystując wysoki, wykraczający poza obszar finansów, potencjał technologiczny. Integracja serwisów bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego z systemami administracji publicznej dała początek przenoszeniu istotnych dla obywateli procesów z obiegu papierowego do wersji elektronicznej i zapoczątkowała cyfrową rewolucję. Do poszukiwania i rozwoju perspektywicznych rozwiązań, bank angażuje ekosystem startupów i fintechów. Wspólnie z polsko-brytyjską firmą Coinfirm i Krajową Izbą Rozliczeniową z sukcesem wypracował rozwiązanie w technologii blockchain, którego wdrożenie było największym w Europie i pionierskim w polskiej bankowości.

Więcej najnowszych wiadomości o PKO BP >>>

IKO dwukrotnie została uznana za najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie

Autorska aplikacja PKO Banku Polskiego – IKO, dwukrotnie została uznana za najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie w rankingu Retail Banker International, pokonując Bank of America, Capital One, czy JP Morgan. Na bazie IKO, z inicjatywy prezesa Zbigniewa Jagiełły, który namówił do współpracy największe polskie banki, powstał Polski Standard Płatności, operator systemu BLIK.

Czytaj także: PKO Bank Polski z najlepszą aplikacją na świecie >>>

W tym tygodniu, PKO Bank Polski został pierwszym klientem Operatora Chmury Krajowej, który osiągnął operacyjną zdolność do świadczenia usług chmurowych w oparciu o własną infrastrukturę i rozpoczął świadczenie usług. Bank był jednym z inicjatorów utworzenia Chmury Krajowej, która ma szansą zrewolucjonizować proces digitalizacji polskich przedsiębiorstw.

Udostępnij artykuł: