Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, Wizjonerem Finansów

Z rynku

Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej, kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

Zbigniew Jagiełlo, PKO Bank Polski
Zbigniew Jagiełlo, Fot. materiały prasowe PKO BP

Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej, kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” #ZbigniewJagiełło, prezes @PKOBP otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów #PKOBankPolski

W Konkursie „Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń” kapituła, składająca się z osobistości polskiego świata finansów, nagradza przedsiębiorców wyróżniających się autorytetem, odważnymi decyzjami, zaangażowaniem i efektywnym zarządzaniem.

Zbigniew Jagiełło od 10 lat za sterami PKO BP

Zbigniew Jagiełło od 10 lat kieruje PKO Bankiem Polskim. W tym czasie zainicjował wiele projektów mających wpływ na kształt sektora bankowego w Polsce oraz pozycję banku jako niekwestionowanego jego lidera – pod względem osiąganych wyników finansowych i wdrażanych rozwiązań technologicznych.

Ostatnia dekada to – wyróżniający się w stuletniej historii banku – okres dynamicznego rozwoju. Dzięki działaniom podjętym w tym czasie, osiąga najwyższe zyski w sektorze – jego aktywa zwiększyły się do 324 mld zł, a badania Europejskiego Nadzoru Finansowego potwierdziły, że jest najodporniejszym bankiem w Europie. PKO Bank Polski jest też najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie, a we wrześniu 2018 r. jako jedyny spośród krajowych spółek dołączył do indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel.

Potencjał technologiczny

Technologiczny lider sektora pewnie porusza się również w cyfrowym świecie. Swoje przewagi konkurencyjne buduje wykorzystując wysoki, wykraczający poza obszar finansów, potencjał technologiczny. Integracja serwisów bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego z systemami administracji publicznej dała początek przenoszeniu istotnych dla obywateli procesów z obiegu papierowego do wersji elektronicznej i zapoczątkowała cyfrową rewolucję. Do poszukiwania i rozwoju perspektywicznych rozwiązań, bank angażuje ekosystem startupów i fintechów. Wspólnie z polsko-brytyjską firmą Coinfirm i Krajową Izbą Rozliczeniową z sukcesem wypracował rozwiązanie w technologii blockchain, którego wdrożenie było największym w Europie i pionierskim w polskiej bankowości.Więcej najnowszych wiadomości o PKO BP >>>

IKO dwukrotnie została uznana za najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie

Autorska aplikacja PKO Banku Polskiego – IKO, dwukrotnie została uznana za najlepszą bankową aplikację mobilną na świecie w rankingu Retail Banker International, pokonując Bank of America, Capital One, czy JP Morgan. Na bazie IKO, z inicjatywy prezesa Zbigniewa Jagiełły, który namówił do współpracy największe polskie banki, powstał Polski Standard Płatności, operator systemu BLIK.Czytaj także: PKO Bank Polski z najlepszą aplikacją na świecie >>>W tym tygodniu, PKO Bank Polski został pierwszym klientem Operatora Chmury Krajowej, który osiągnął operacyjną zdolność do świadczenia usług chmurowych w oparciu o własną infrastrukturę i rozpoczął świadczenie usług. Bank był jednym z inicjatorów utworzenia Chmury Krajowej, która ma szansą zrewolucjonizować proces digitalizacji polskich przedsiębiorstw.
Udostpnij artyku: