Zbigniew Jagiełło wśród najefektywniejszych prezesów według “Wprost”

Bankowość / Kadry / Wiadomości

 Zbigniew Jagiełło, Prezes PKO Banku Polskiego znalazł się wśród "Złotej 10" najefektywniejszych prezesów oraz na liście "10 TOP Profesjonalistów 2012". Oba zestawienia przygotował i opublikował tygodnik "Wprost". "Złotą 10" tworzą prezesi związani z firmą od co najmniej 3 lat. Przygotowując pierwszą edycję zestawienia, redakcja oceniała efektywność, konsekwencję w realizacji planów, podejmowanie nawet najtrudniejszych decyzji związanych z wprowadzaniem zmian w firmie.

Laureaci „Złotej 10” – zdaniem tygodnika – wykazali się ponadprzeciętnymi zdolnościami w zakresie przywództwa, kierowania firmą i przeprowadzeniem jej przez czas zmian.

Na liście „TOP Profesjonaliści” znaleźli się natomiast menedżerowie z różnych branż nagradzani za profesjonalizm oferowanych przez ich instytucje usług i produktów.

Zbigniew Jagiełło okazał się najlepszym menedżerem z branży bankowej. W tym zestawieniu brano pod uwagę jakość produktów i usług, zadowolenie klientów, profesjonalizm zespołu. Oceniano przemyślaną strategię działania, konsekwentny rozwój i proklienckie nastawienie zarówno do klienta korporacyjnego, jak i indywidualnego.

Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, odebrał obie nagrody podczas uroczystej gali.

Nie byłoby najefektywniejszego prezesa bez pracowników Banku, dlatego te nagrody są wyrazem uznania także dla nich. Przez ostatnie 3 lata zrealizowaliśmy w pełni naszą strategię i utrzymaliśmy pozycję lidera sektora bankowego nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Odświeżyliśmy wizerunek Banku, wprowadziliśmy nowe, konkurencyjne produkty, nieustannie poprawiamy jakość obsługi klienta. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności pracowników PKO Banku Polskiego możemy z sukcesem wdrażać nowe projekty i nowoczesne rozwiązania we wszystkich obszarach naszej działalności – podkreślił Zbigniew Jagiełło.

W marcu br. Zbigniew Jagiełło otrzymał tytuł „Prezesa Roku” w konkursie Gazety Giełdy Parkiet. Był także laureatem Wektora 2011 przyznanego przez Kapitułę Pracodawców RP oraz Złotego Bankiera w kategorii Osobowość Roku 2011. Uznany został także Menedżerem Roku 2011 w konkursie Gazety Bankowej. W 2012 roku tytuł jednego z Top 20 Managerów na czas kryzysu przyznał mu Bloomberg Businessweek Polska.

Źródło: PKO Bank Polski

 

Udostępnij artykuł: