Zbiża się IV Kongres Antyfraudowy

Finanse i gospodarka

IV Kongres Antyfraudowy odbędzie się w dniu 2 października 2013 roku w Hotelu Marriott w Warszawie.

Program kolejnego Kongresu Antyfraudowego został przygotowany w oparciu o wnioski z najnowszego wspólnego badania EY i KPF i skierowany jest do uczestników rynku finansowego banków, firm pożyczkowych, a także firm leasingowych i faktoringowych. Wartością Kongresu jest jego ukierunkowanie na praktykę poczynając od identyfikacji wyłudzeń a na skutecznych narzędziach walki kończąc. Ambicją organizatorów jest stworzenie forum wymiany poglądów i doświadczeń dla wszystkich uczestników rynku finansowego. Nawet najskuteczniejsze i wyrafinowane technologicznie narzędzia nie są w stanie zastąpić bezpośredniej wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów tych, którzy odpowiadają za skuteczność programów walki z wyłudzeniami podkreśla dr Mirosław A. Bieszki, Doradca Ekonomiczny KPF.

Jednym z elementów Kongresu jest prezentacja raportu z cyklicznie przeprowadzanych przez EY oraz KPF badań, prowadzonych na rynku polskim. Mariusz Witalis, Partner w dziale Zarządzania Ryzykiem Nadużyć EY podkreśla, że wyniki badań wskazują, że problem wyłudzeń produktów kredytowych jest cały czas aktualny pomimo podejmowania działań zapobiegawczych, cały czas pozostaje aktualny wyścig pomiędzy sprawcami nadużyć a ekspertami z instytucji finansowych. Kongres Antyfraudowy jest doskonałą okazją do tego aby wykorzystać wyniki badań oraz wiedzę i doświadczenie uczestników do zwiększenia szans instytucji finansowych w tym wyścigu. W trakcie Kongresu przedstawione zostaną wyniki najnowszej edycji badania, która jest właśnie inicjowana przez KPF (osoby chętne do wzięcia udziału w badaniu prosimy o kontakt z KPF).

Organizatorzy Kongresu Antyfraudowego podkreślają, że projekt ten jest doskonałym miejscem na wymianę opinii, doświadczeń pomiędzy ekspertami rynku oraz szansą na rozpoczęcie lub wzbogacenie możliwości współpracy uczestników rynku. Andrzej Roter, Dyrektor Generalny KPF podkreśla że tegoroczny Kongres będzie platformą dyskusji dla całego sektora finansowego jest to unikalny pod tym względem projekt na rynku. Poprzednie już 3 edycje Kongresu zgromadziły ponad 400 osób, wysokiej klasy ekspertów takich sektorów gospodarki jak bankowość uniwersalna, spółdzielcza, SKOK-ów. W tym roku organizatorzy planują zaprosić do współpracy kolejne branże: leasing, factoring oraz przedstawicieli niebankowego sektora pożyczkowego. Współpraca pozwala wzmocnić skuteczność funkcjonowania systemu ochrony przed wyłudzeniami.

Więcej informacji: www.kpf.pl

Źródło: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

Udostępnij artykuł: